Kategoriler
Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri

Akrep burcu çocuğu özellikleri, Akrep çocuğuna nasıl davranmalı?

Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri

Akrep burcu çocuğu ve genel özellikleri

 • Çok iyi bir gözlemcidir
 • Yaşından olgun gösterir
 • Yalnız oynamayı ve keşfetmeyi sever
 • Dikkatlidir
 • Yanında söylenilenleri dinler ve anlamaya çalışır
 • Kendisine yapılanları unutmaz

Akrep burcu çocuğuna nasıl davranmak gerekir? Akrep burcu çocuğu nasıl eğitilir? Akrep çocuğunu eğitirken nelere dikkat etmek gerekir?

Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Küçük Akrep burcu çocukları, yaşlarının üstünde bir zekayla dikkati çekerler. Her an hiç beklemediğiniz şeyler yapabilir veya söyleyebilirler. Sezgileri son derece gelişmiştir, nedenini bilmese bile güçlü sezgileri sayesinde, duygularınızı kolaylıkla algılar. Ona karşı her zaman dürüst olup yalan söylememenizde yarar var çünkü yalan söylediğinizi hemen anlayacaklardır.

Akrep çocukları sırlara ve gizli saklı bir şeyleri ortaya çıkarmaya bayılırlar. Öğrenme merakı o kadar fazladır ki onlardan bir şey saklamak mümkün değildir. Bulmak istediklerini ne yapar ne eder bulurlar. Belki siz farkında olamazsınız ama aylar öncesinde erişemediği bir şeyi bulabilmek için her fırsatta sizi takip edebilir. Ama onun küçük sırlarını bilmenize de izin vermeyecektir. Sezgileri sayesinde, kendisinden gizlenen şeyleri bulmak konusunda son derece yeteneklidir.

Akrep Burcu Çocuğu Yanında Konuştuklarınıza Dikkat Edin

Farkında olmayabilirsiniz ama akrep burcu çocuğu konuştuklarınıza kulak kabartarak neler konuştuğunuzu anlamaya çalışacaktır.

Akrep burcu çocuğu yanınızda iken ağzınızdan çıkan her söze dikkat etmelisiniz çünkü asla unutmazlar. Siz unuttuğunuz bir tarihte aylar öncesi söylediğiniz bir sözü herkesin önünde “daha önce böyle demiştin ama” deyip sizi zor durumda bırakabilir. Veya verdiğiniz sözü içindeki çelik sandıkta aylarca saklayıp her fırsatta size hatırlatabilir. Akrep çocukları tıpkı büyüklerinde olduğu gibi derin duygulara sahiptirler ve kendilerinde duygusal iz bırakan olayları aradan yıllar geçse dahi unutmazlar.

Akrep burcu çocukları daha küçük yaştan itibaren bireyselciliklerini ön plana çıkarmaya başlarlar. Sakin ve olgun duruşları ile yaşlarından beklenmeyecek bir tavırları vardır. Günün herhangi bir saatinde kendilerine özel bir şeyler yapmayı, evin bir yerlerinde sadece kendilerine ait özel yerler oluşturmayı severler. Bulduklarını sakladıkları veya sadece kendileri ile başbaşa kaldıkları, kendilerine ait yerler keşfetmeyi severler.

Akrep Çocuğuna Nasıl Davranmalı Nelere Dikkat Etmeli

Akrep burcu çocukları gözleri ile iletişim kurmayı severler. Asla onların gözlerinin içine bakıp öfkeli bir tavır takınmayın. Onları bakışlarınızla korkutmamaya özen gösterin. Bu onların özgüvenlerinin gelişmesi açısında son derece önemlidir. Kendilerine yapılan yanlışları bir ömür boyu unutmayacaklarını aklınızdan çıkarmayın.

Yaşları ne olursa olsun kalpleri kırıldığında, kıranın kalbini kırmak ve üzmek için elinden geleni yapacaktır. Akrep burcu, yapısı gereği herşeyin bir karşılığı olması gerektiğini düşünür. Ruhsal bütünlüklerini korumak için hangi yaşta olurlarsa olsun mutlaka kendilerine yapılanın karşılığını vermeye çalışırlar.

Siz O’na vurursanız O’da size vuracaktır. Siz O’na bağırırsanız O’da size bağıracaktır. Akrep burcu çocuğu ile inatlaşmamaya özen gösterin. O an sertleşip Onu incitirseniz, size ait bir şeyler kaybolabilir, çok sevdiğiniz vazonuz düşüp kırılabilir, beğenerek giydiğiniz kıyafetiniz bir daha giyilemeyecek bir hale gelebilir. Duygusal dünyasındaki yerini korumak için olmadık şeyler yapabilir.

Yaptığı yanlışları akrep burcu çocuğu ile inatlaşarak değil davranışlarınızla doğruları göstererek düzeltmeye çalışmalısınız. Doğası gereği “yap denileni yapmaz, yapma denileni yapar“. Sizin yap dediğinizin her zaman tersini yapmaya çalışacaktır. Yanlışlarını, hatalarını yüzüne vurmadan, tatlı bir dille dile getirin ve davranışlarınızla örnek olamaya çalışın. Yıllar sonra da olsa küçükken, inatla “yapma” dediğiniz her şeyi “benim dediğim olur” demek için yapabilir. Çünkü akrep burcu insanları toplum kurallarını değil kendi kurallarını koyup uygulamayı severler. Onlara doğruları ancak uygulayarak veya yaşatarak, davranışlarınızla gösterebilirsiniz.

Enerjilerini Boşaltmalarına Fırsat Verin

Akrep çocukları, olduklarından sakin ve rahat görünmelerine rağmen, onlara içlerinde biriken enerjilerini boşaltmaya yarayacak fırsatlar vermelisiniz. Enerjisini, zekasını ve üretkenliğini yönlendirecek oyunlar ilgisini çekecektir.

Akrep’in sembolü, hem Akrep hem de Güneş’e direkt olarak bakabilen tek canlı olan kartaldır. Akrep yaşamında önemli değişim ve dönüşümler yaşamak ve bu tür değişiklikleri rahatlıkla karşılayabilmek için içsel güçlerini geliştirmek üzere dünyaya gelir. En kişisel problemlerde ve zorluklarda bile, sükunetini muhafaza edip, soğukkanlılığını koruyabilmesinin yanında, hayat sınavında zorlanan diğer insanların da kendilerini bulmasında oldukça büyük yararları dokunur.

Akrep Burcu Çocukları Güçlü Sezgilere Sahiptir

Küçük Akrep burcu çocuğu bile, diğer insanların içlerine direkt olarak bakabilmeyi becerir. Yüzeyin arkasına bakacak ve altında neler yattığını kolaylıkla hissedebilecek bir derinliğe sahiptir. Bu sezgisellik ve alıcı yapı, çok küçükken bile Akrep çocuklarında mevcuttur ve bu yeteneğine güvenerek yetişmesi, özgüveni açısından da oldukça önemlidir.

Akrep Burcu Çocuğu Kafasına Koymuşsa Mutlaka Yapar

Akrep burcu çocuğu, kendisini bir konuya odaklamışsa sınırları aşmak için ne pahasına olursa olsun yapmaya çalışacaktır. Bu özelliği, siz ve çevresi etrafına duvarlar örmeye başlayıncaya kadar devam eder.

Akrep burcu çocuğu, amaçladığı şeye ulaşmak için hedefe kilitlenmek yönünde oldukça gelişkin bir iradesi vardır. Konsantrasyon gücü çok yüksek olduğu için, amaçladıklarına ulaşmasını pek az şey engelleyebilir. Çok erken yaşlardan itibaren anne ve babasının, küçük Akrep burcu çocuğunun bu güçlü iradesiyle karşılaşması çok doğaldır. Söylenenlere, kendisinden talep edilenlere zaman zaman çok katı bir şekilde karşı çıkabilirken, kendi seçimlerinin arkasında da güvenle durabilmeyi bilirler.

Bu çocuğun kararlılığını pozitif şekilde kullanmayı öğrenmesini sağlamak için, hassas dengeler oluşturmak önemlidir. Su grubunda yer alan akrep burcu çocuğu, duygular dünyasına odaklanmıştır, ancak diğer Su burçları Balık ve Yengeç gibi de duygularının kölesi değildir. Kendini korumayı oldukça iyi başaran Akrep çocuğu kuvvetli ve yoğun duygularını da kamufle edebilmeyi çok iyi başarır. Aslında Akrep burcu çocuğunun kendi yoğun duygusallığını tanıyıp kabul ederek, yaşama duyduğu ihtiraslı yaklaşımı da keşfetmesi önemlidir.

Akrep çocuğunun kendisini keşfetmesine anne ve babasına büyük görev düşmektedir.

 • Müdahaleci olmayın, baskı kurmayın
 • Gözlerine bakarak yıldırmaya çalışmayın
 • Yaşayarak ve tecrübe ederek öğrenmesine yardımcı olun
 • Analitik becerilerini geliştirmesini teşvik edin
 • Akrep burcu çocuğu cesur ve kararlıdır cesaretini kırmayın
 • Yapmak istediği şey yanlışta olsa yanlışını deneyimleyerek öğrenmesini sağlayın
 • Yol gösterin ve yaşatarak öğretin
 • Yalnız kalma isteklerini hoşgörü ile karşılayın
 • Kendisini keşfetmesi için ev ortamında ona öze ortamlar hazırlayın
 • Herşeyi denemek isteyeceği için uzaktan her an müdahale edebilmek için hazır olun

 

Aslı Temel’in makalesinden alıntılar yapılmıştır.

İlgili Konular

Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Doğum Haritasına Göre Meslek Seçimi

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

 

Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri

www.akreportal.com

“Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri” için bir yanıt

Küçük bir çocukken kafama koyduğum şeyleri yapmak için sürekli kendi kendime “yapacaksın, yapacaksın” dediğimi hatırlıyorum. Mutlaka yapardım. Aklıma geldikçe nasıl bir manyaklıkmış diyorum.

Benim küçüğü gördükçe yaptıklarımı hatırlıyorum. Burç kalıbı çok etkili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir