Kategoriler
Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğu

Akrep burcu çocuğu nasıl eğitilir? nasıl yetiştirilir? nasıl davranılır?

Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğu Nasıl Eğitilir? Nasıl Yetiştirilir? Nasıl Davranılır? Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Yaklaşılmalı, Nasıl Davranmalı?

En çok sevdiği söz: “Kimseye Söyleme”
İyi olduğu konular: Kararlı, güçlü, soğukkanlı, güçlü hafıza, derin duygular
Zor alanlar: Anlaşılması zor, karmaşık, kıskanç, inatçı

Doğduğu andan itibaren gizemli bir havası olan Akrep burcu çocuğunun dikkat çekici bakışları vardır ve bu bakışlarla sizi adeta büyüler. “Doğuştan asalet bu olmalı” diyebilirsiniz. Ondaki gururu ve kararlılığı hemen sezebilirsiniz; fakat sakinliğine aldanmayın, bu sakinliğin ardında çok kuvvetli bir başkaldırı yatabilir.

Akrep burcu çocukları, yetişkinleri gibi sözünü esirgemeyen bir yapıdadır. Gördüğünü söyler. Bu nedenle etraflarında kırıcı olarak algılanabilirler.

Kendilerine ait özel zaman ve özel bir ortama ihtiyaçları vardır. Kendilerinin olanı sadece kendileri kullanmalıdır. Akrep burcu çocuğu kendisine ait olan herşeyi sizde dahil herkesten kıskanır. İzin almadan ona ait olan hiçbir şeyi kullanmamalısınız. Akrep burcu çocuğu bir yere veya eşyaya “bana ait” demişse dikkatli olmalısınız.

Ruhsal Zekası Çok Yüksektir

Düşünceleri onların en çok sevdiği oyuncaklardır ve onları kimsenin bulamayacağı yerlere saklamayı severler. Fakat siz ondan pek bir şey saklayamazsınız; çünkü kuvvetli altıncı hisleri ve içgüdüleri ile adeta zihninizi okurlar. Akrep burcu çocuğunun ruhsal zekasını çok yüksektir. Ulaşmak istediği bir hedefi varsa, sizin gibi herkesin kullandığı yolu kullanmaz. Akrep burcu çocuğu öyle bir yoldan gider ki, “bunu yapması mümkün değil” dersiniz, gerçekten ulaşmak istediği şeylere ihtimal vermezsiniz.

Akrep burcu çocuğu yapmak istediği şeyi herkes unuttuğunda veya herkese unutturduğunda yapar.

Sizi devamlı şaşırtacak küçük Akrep, sürtüşmelerden ve ağız dalaşlarından hoşlanır. Yoğun içsel enerjilerini atmalarına izin verin. Tartışmalar, sürtüşmeler ve hırçınlıklar içlerinde birikenlerin dışa atılma anları olabilir. Bir anda parlayıp sönerler.

Tartışmalarına katılın, karşılık verin ancak sabır göstermeyi unutmayın. Bir süre sonra normale döneceklerdir. Adildirler. Eğer hata kendilerindeyse özür dilemesini de bileceklerdir.

Yalnız kalma ihtiyaçlarına ve bireyselciliklerine saygı duymaya çalışın. Yalnız kalıp bir şeyler yapmayı severler. Kendilerini keşfettikleri anlar yalnız kaldıkları bu anlardır.

Açık havada oynamak, içlerindeki bu agresif enerjiyi sağlıklı biçimde dışa atmanın en iyi yoludur. Sporlardan da açık havada oynananları destekleyin. Atlayıp zıplamasına, yuvarlanacağı oyunlar oynamasına engel olmayın. Doğası gereği yalnızlığı ve yalnız kalmayı sevdiği için küçük yaşlarda yalnızlığına sığınmasına izin vermeyin. Küçükken diğer çocuklar ve insanlarla iletişim halinde olması çok önenlidir.

Akrep Burcu Çocuğu Fiziksel Özellikleri

Akrep burcunun genel fiziksel özellikleri orta boylu ve güçlü kemik yapısı ile ön plana çıkar. Fiziksel görünümde yükselen burç ve genetik faktörler etkilidir. Eğer çocuğun yükseleni de akrep ise belirgin kemik yapısı ile orta boylu olma ihtimali yüksektir. En belirgin özelliği ise gözlerindeki bakışı ortaya çıkaran keskin yüz hatlarıdır.

Genel olarak akrep çocuğunun fiziksel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Orta boylu
 • Güçlü ve belirgin kemik yapısı
 • Belirgin el ve ayak büyüklüğü
 • Keskin yüz hatları
 • Geniş çeneler
 • Dikkat çekiçi göz yapısı

belirgin özellikleri arasında yer alır.

Akrep burcu çocuğu ve dikkat etmeniz gereken noktalar

 • Analitik zekasını geliştirmesini sağlayacak etkinlikler yapın (Saklambaç oyunu, satranç gibi).
 • Kendisini keşfetmesine destek olun. Küçük bir alanda yalnız bırakın ve gözlemleyin.
 • Sınırları zorlamasına izin verin ancak tehlikelere karşı müdahaleye hazır olun.
 • Zorlama ile ona bir şey yaptırmaya kalkışmayın, önce siz yapın sonra anlatın. İlgisini çekerse yapacaktır.
 • Hakaret edip özelliklerinden dolayı aşağılamayın. Ömrünün sonuna kadar sizden intikam almaya çalışır.
 • Yalnızlığını, az konuşmasını kompleks haline getirmeyin. Her burcun farklı yetenek ve özellikleri olduğunu unutmayın.
 • Ona cesaret verin ama sınırları kendisinin yaşayarak öğrenmesini sağlayın.

Her çocuk özeldir. Bize düşen çocuğu kendimize benzetmek değil, kendisini keşfetmesini sağlamaktır.

Akrep burcu çocuğuna iyi bir eğitim verebilmek ve geleceğe daha iyi hazırlayabilmek için onun tüm özelliklerini tanımaya çalışın. Bunun için aşağıdaki makaleleri mutlaka inceleyin.

Burçlara Göre Meslekler

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

 

İlgili Konular

Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Doğum Haritasına Göre Meslek Seçimi

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

 

Akrep Burcu Çocuğu

www.akreportal.com

“Akrep Burcu Çocuğu” için bir yanıt

Arkadaşımla telefonda konuşurken farkına varmadan gülerek argo konuştum küçücük çocuk oyuncaklarıyla oynarken bir anda dönüp bana öyle bir baktı ki içim ürperdi o an. Araştırıyorum 1yaşındaki çocuk böyle tepki verir mi diye akrep burcuna kadar geldim. yanında konuşurken çok dikkatli olmalı, herşeyi algılıyor sanki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA compliant image