Kategoriler
Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğuna Ne Tür Oyuncaklar Alınmalı?

Akrep Burcu Çocuğuna Ne Tür Oyuncaklar Alınmalı?

Akrep Burcu Çocuğuna Ne Tür Oyuncaklar Alınmalı?

Akrep burcu çocuğu hangi oyuncakları sever, ne tür oyuncaklarla oynamak ister, gelişimi için akrep çocuğuna hangi oyuncakları almak gerekir?

Akrep burcu çocuğu su grubu burçlarının sert yapısına sahiptir. Yengeç ve balık burcunun sezgiselliğine, derin duygularına, ruhsal hassasiyetine ve yüksek enerjisine sahiptir. Akrep burcu çocuğunu bulunduğu gruptaki diğer çocuklardan ayıran temel neden iki gezegenin, Mars ve Pluto’nun etkisi altında bulunmasıdır. Yazacaklarımız daha çok doğum haritasında akrep etkisi taşıyan akrep burcu çocukları ile ilgilidir.

Akrep Burcu Çocuğuna Alınacak Oyuncaklarda Kriterler

Akrep çocuğunun gelişimi için doğum haritasındaki verilerin çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Hangi burç gruplarından hangi evlerde etkiler aldığına iyi bakılmalıdır. Güneş burcu su grubunda yer alan akrep olabilir ancak yükselen burcu, ay burcu, merkürü, 3. evi ve diğer alanlarda gözönünde bulundurulmalıdır. Bir kaç örnek verecek olursak,

Gözlemci ve Analizci

Akrep çocuğu küçük yaştan itibaren etrafındaki herşeyi analiz edip incelemeye başlar. Yaşadığı ortamda güvende olmak ve her değişimden haberdar olmak ister. Değişimlere ve kendisini tedirgin eden ayrıntılara tepki verir. Yaşam alanı kendisine aittir ve her şey gibi yaşadığı alanı da sahiplenir. İleride kıskançlığı ile ünlü olacak bu çocuk henüz küçük yaşta iken bulunduğu ortamın hakimi olmak için tüm detayların ayrıntısına inecektir.

Bu özelliklere sahip bir çocuk oyuncaklarla oynama çağına geldiğinde kendisini ayrıntılara inmeye ve detayları keşfetmeye zorlayacak oyuncaklarla bireysel olarak zaman geçirmeyi çok sever. Akrep burcu, yaşamı ayrıntılarıyla tanımaya çalışır. Parçadan bütüne gider. Pazıllar, yap bozlar, renk ve şekillerle detaylara inmesini sağlayacak oyuncaklar gelişimi açısından oldukça eğlencelidir. Yaşı ilerledikçe bilgiye dayalı yap bozlarla eğlenerek öğrenmesi de sağlanabilir.

Gözleme önem verdiği için alacağınız küçük bir dürbün ve teleskopla çevresini ve gökyüzünü gözlemlemeye başlayacaktır. Küçüklerin dünyası saf ve doğal olduğu için henüz o yaşlarda zihinlerini meşgul etmeye başlayacak ayrıntılar ilerki yaşlarda geleceğinin nasıl şekilleneceğini büyük oranda belirleyecektir.

Kova Etkisi ve Teknoloji

11. Evinde kova burcu olan küçük akrepler teknolojiye çok meraklı olurlar. Aletleri söküp takmak, içlerinde neler olduğunu öğrenmeye çalışmak onlar için çok keyifli bir uğraştır. Arduino gibi setlerle elektronik devre ve kodlamaların dünyasına keşifler yapmasını, teknolojiye olan düşkünlüğünü gelişimine katkı sağlayacak bir şekilde kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Kova burcu etkisi altındaki Akrep burcu çocuğuna, Bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi aletlerin sadece gerektiğinde bilgi edinme amaçlı kullanması gerektiği küçük yaşlarda öğretilmesi çok önemlidir. Teknolojinin sadece zaman öldürülen ve eğlenmek için kullanılan bir alan olmadığını küçük yaşlarda kavraması çok önemlidir.

Akrep Burcu Çocuğu ve Estetik

Venüs etkisi altında bulunan akrep çocukları sanata ve estetiğe eğilimli olurlar. Doğum haritasında Venüs etkisi bulunan akrep burcu çocuklarına resim, sanat ve duyguların nasıl estetik bir şekilde dışa vurulması gerektiğini öğrenmeleri gerekir. Akrep burcu çocuğuna alacağınız boyama setleri, süslemeler, grafik ve tasarımlarla ilgili materyaller akrep çocuğunun gelişiminde oldukça önemli bir yere sahip olacaktır.

Akrep Çocuğu ve Liderlik

Etkisi altında bulunduğu Mars, Koç burcu etkisi ile desteklenmişse, organizasyonları, yönetmeyi ve liderlik yapmayı da öğrenmesi gerekir. Ailenin katılımı ile yapılacak olan grup oyunlarında liderlik ve karar verici rollerin küçük yaşlarda verilmesi ileride iyi bir yönetici ve organizatör olmasını sağlayacaktır.

Bu amaçla hep birlikte oynayabileceğiniz oyunlar ve oyuncaklar alınabilir veya lider rolünü üstleneceği oyunlar oynanabilir.

Toprak Etkisi

Doğum haritasında toprak grubu etkisi bulunuyorsa toprak, doğa ve hayvanlarla içe içe olması sağlanabilir. Boğa, başak ve oğlak etkisi taşıyan çocuklar toprakla iç içe olmayı severler. Toprakta oynayabilecekleri oyuncaklar alınabilir. Birlikte farklı bitkilerin tohumları saksılara dikilerek onları gelişimi izlenebilir, ev müsaitse en azından bir kedi veya akvaryum alınabilir.

Her çocuğun ayrı bir dünya olduğu ve doğum haritasındaki evlerin farklı özellikleri barındırdığı unutulmamalıdır. İlk 6 yıl, çocukların programlanma yılları gibidir. Bu yıllarda gelişimleri adına atacağını her adım ileriki yıllarda hem onların hem de sizlerin yaşamını büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Akrep burcunun bireysel bir yapıda olduğunu ve ileride bireysel iş kollarında daha başarılı olacağını unutmayın.

Gelişiminde önceliği bireysel becerilerini keşfetmesine vermeye çalışın. Başkaları ile kıyaslamayın. Sosyalleşme konusunu onda kompleks oluşturacak bir ısrara dönüştürmeyin. Ne tür donanımlara ve yeteneklere sahip olduğunu öğrenerek özgüven kazanması zamanla doğal bir sosyalleşme içerisine girmesini sağlayacaktır.

 

Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğu Özellikleri

Akrep Burcu Çocuğu Nelerden Hoşlanır? Neleri Sever? Neleri Sevmez?

Akrep Burcu Çocuğuna Ne Tür Oyuncaklar Alınmalı?

16 Mayıs 2019

akreportal.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir