Kategoriler
Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı? Nasıl Düzenlenmeli?

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı?

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı?

Akrep burcu çocuğunun odası nasıl olmalı? Akrep çocuğunun gelişimine katkı sağlamak için odası nasıl düzenlenmelidir?

İnsanın gelişiminde bebeklik ve çocukluk dönemini nasıl geçirdiği çok önemlidir. Gördükleri, duydukları, hissettikleri ileride nasıl bir yetişkin olacağını büyük oranda belirler.

Odasındaki objeler, yanında konuşulanlar, dinlediği müzikler, odada kullanılan renkler ve ona karşı tutumunuz ileride nasıl bir insanla karşılaşacağınızı gösterecektir.

İnsan yaşamında özellikle ilk 6 yıllık dönem çok önemlidir ve bu dönemde çocukların burç özelliklerine göre yetiştirilmesi yeteneklerinin ortaya çıkması ve sağlıklı bir kişilik kazanmasında çok önemlidir.

Konuya geçmeden önce daha önce akrep burcu hakkında yeterli bilgi sahibi olmayanlar için kısaca akrep burcunun özelliklerinden bahsedelim. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler konu sonundaki linklerden detaylara inebilirler.

Akrep Burcu Genel Özellikleri

 • Akrep burcu, Mars ve Pluto etkisi altındadır. Mars ile yüksek enerjiye ve savaşçı bir ruha, Pluto ile de değişim ve dönüşüme; madde ötesine yoğun ilgiye sahip olur.
 • Akrep burcu yaşamın madde ötesini, görünmeyen ve bilinmeyen enerjileri, yoğun hisleri, sürekli bir gelişim ve dönüşümü temsil eder.
 • Sahip olduğunuz akrep çocuğu için vazgeçmek, kolay kabullenmek, korkmak, gevezelik yapmak, öğrenmek istediği bir konuyu tüm ayrıntıları ile öğrenmeden geri çekilmek, tahammül etmek, haksızlık karşısında sessiz kalmak ve başkalarının kuralları ile yaşamak gibi kavramların olmadığını bilmelisiniz. Bu konularda vereceğiniz eğitime çok dikkat etmelisiniz. Yapacağınız hatalar kişiliğinde ileride onarılması güç hasarlara neden olabilir.
 • Akrep çocuğu çok samimi olmadıkça, benimsemedikçe ve sevmedikçe çok konuşmayacaktır. Mutlaka söylemesi gereken konuları gerek duyarsa konuşur. Bu konuları onda komplekse sebep olarak şekilde eleştirmeyin. Onun yaşam kodları bu şekildedir. İnsanların farklılıklarını kabullenmeniz gerekir.
 • Tepkileri sert ve ani olabilir.
 • Sevdiğini çok sever, sevmediğini hiç sevmez.
 • Bir şeyi ya çok iyi yapar veya hiç yapmaz.
 • Eleştirilere özellikle bilinçsiz ve saldırı amaçlı yapılan eleştirilere tahammülü yoktur. Eleştirmek yerine doğrusunu yanında yaparak gösterin.
 • Yalnızlık, akrep burcunun yaşamında vazgeçilmez bir parça olacaktır. Yalnız kalmak istediğinde eleştirmeyin, ısrarcı olmayın ve sosyal söylemlere girmeyin.
 • Akrep burcu hissel ve sezgisel bir burçtur. Yani onu sözlerinizle eğitemezsiniz. Davranışlarınızla örnek olmalı ve hissettirerek öğretmelisiniz. Hissedemeyeceği şeyler onun için değersizdir.
 • Akrep burcu duygularını gizleyen bir burçtur. Bu konu onun dünyasında zayıflıkla eş değer olabileceği için bu konuda Onu eleştirmeyin. İleride duygularını başkalarının görmesini zayıflık olarak algılayabilir.
 • Akrep burcu siyah, kırmızı, ateş mavisi ve kahve pastel tonlarını sever. Renk tercihlerinde bu renkleri kullanabilirsiniz.

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Sade ve Düzenli Olmalı

Özellikler ve öneriler doğum haritasında akrep burcu etkisini yoğun olarak taşıyanlar içindir.

Akrep burcu algıladığı ve dikkatini çeken her ayrıntıya inen bir burçtur. Akrep burcu çocuğunun odasındaki gereksiz ayrıntılar henüz bebeklik döneminde zihninin aşırı ayrıntı ile meşgul olmasına neden olabilir.

Odasında sadece gerekli olan eşyalara yer verin. Beğenir düşüncesi ile herşeyi görüş alanına yerleştirmeyin. Akrep bebeğinin ayrıntılara ne kadar yoğunlaştığını görmek isterseniz, karşısına bir obje koyun ve onu kapı aralığından gözlemleyin.

Odasına ilgisini çekebilecek ve baktığında ruh dünyasını genişletebilecek tablolar koyun. Bu resimleri belirli aralıklarla değiştirin. Sonra bunların tümünü odasının duvarına sırası ile asın. Büyüdüğünde dikkatini çeken resimleri hatırladığını göreceksiniz. Gördükleri resimlerle ruhsal bağlantılar kuracağı için hatırlayabildiği dönemlerle bağlantı kuracaktır.

Odanın rengi mümkün olduğunca açık kahverengi tonlarında olabilir. Bu renk tonu onu ruhsal yönden rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Hangi rengi kullanırsanız kullanın parlak ve tahrik edici renkler kullanmamaya özen gösterin. Odanın bazı bölümlerinde açık mavi renk kullanabilir. Zaman zaman o renklere bakıp farklı tepkiler verdiğini göreceksiniz.

Doğum haritasında 10. Ev meslek ile ilgili evdir. Mesleki eğilimleri, başarılı olabileceği meslekleri, yeteneklerini geliştirip kullanabileceği bir konumdur. Odasına küçük ve karmaşık olmayan bir kitaplık yerleştirerek o kitaplığa 10. Evine uygun mesleklerle ilgili objeler, resimler ve kitaplar koyun. (bakınız Burçlara Göre Meslekler)

İyi Bir Müzik Dinleme Ortamı Oluşturun

Birçok ailenin dikkat etmediği önemli bir konuda dünyaya geldiği andan itibaren dinleyeceği müziklerdir. Eskiden bu nokta ninniler, ezgiler ve türkülerle giderildiği için ek bir çalışmaya gerek kalmıyordu.

 • Ses tonları,
 • ses değişimlerindeki duygular,
 • ritmler ve
 • sesin ahengi

bebeklerin ve çocukların ruh dünyasında önemli katkılar yapmakta idi. Günümüzde ne yazık ki bunun yerini sadece gürültü almış durumda.

Dinlettiğiniz müziklerin mümkün olduğunca sözsüz olmasına önem gösterin. Eğer sözlü müzikler dinletecekseniz içeriğinin güven verici, geliştirici ve olumlu sözler içermesi çok önemlidir.

Klasik müzik, enstrümantal müzikler, farklı kültürlere ait müzikler ve yöresel müzikler dinletilebilir.

Özellikle ilk iki yıl akrep çocuğunu, TV bulunan ortamlara kesinlikle getirmeyin. Yoğun ve birbirine karışmış sesler, konuşmalar, sebepsiz ve amaçsız konuşmalar, kavga ve tartışmaları yansıtan seslerden uzak tutmaya çalışın.

Bebeklik dönemi diyebileceğimiz ilk 2 yıl mümkünse TV’de yayınlanan reklamları görmemesi için özen gösterin. Reklamlar ilgi çekmek için farklı tekniklerle hazırlandığı için tüm dikkati reklamlara yönelmekte ve verilen mesajlar doğrudan bilinçaltını etkilemektedir.

Akrep çocuğunun odasında ilk yıllarda mümkün olduğunca teknolojik aletler bulundurmayın. Bu konu teknolojiden uzak kalması anlamına gelmez. Her yaşın kendine has dengeleri vardır. Bu dengelerin bozulmaması için bulunduğu ayın ve yaşın gözönünde bulundurulması gerekir. Akrep burcu çocuğu için odasına mutlaka ek bir şeyler koymak istiyorsanız, 10. evine uysun düşecek şeyler koyabilirsiniz.

 • Müzik aletleri,
 • Doğal taşlar,
 • Ahşap objeler (sunta değil),
 • Çiçekler ve
 • Akvaryum olabilir.

 

İlgili Konular

Akrep Burcu Çocuğuna Ne Tür Oyuncaklar Alınmalı?

Akrep Burcu Çocuğu Nelerden Hoşlanır? Neleri Sever? Neleri Sevmez?

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

 

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı?

www.akreportal.com

9 Haziran 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir