Kategoriler
Akrep Burcu Erkeği Uyumu

Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu

Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu

Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu

Akrep erkeği başak kadını uyumu nasıldır? Akrep erkeği ile başak kadını anlaşabilir mi? Akrep erkeği başak kadını ile mutlu olabilir mi? İkisi ne kadar uyumludur? Akrep erkeği ve başak kadını ne kadar uyumludur? Akrep başak aşkı uyum ve mutluluk getirir mi?

Öncelikle iki burcun genel özelliklerine bakalım.

Akrep Erkeği

Grubu: Su
Niteliği: Sabit
Gezegeni: Mars ve Pluto
Ev Konumu: 8. Ev
Ev Konumunun İlgili Olduğu Alan: Cinsel yaşam, ölüm ve madde ötesi alem

Başak Kadını

Grubu: Toprak
Niteliği: Değişken
Gezegeni: Merkür
Ev Konumu: 6. Ev
Ev Konumunun İlgili Olduğu Alan: Gündelik yaşam ve sağlık

Daha önceki konularımızda da belirtmiştim Su grubu burçları ile Toprak grubu burçları birbirlerini tamamlayan burçlardır. Su grubu içerisinde yer alan akrep, yengeç ve balık benzer özelliklerinden dolayı birbirlerini çok iyi anlarlar sorun yaşamazlar ancak benzer özelliklerin fazlalığı bir süre sonra özellikle akrep burcu için sıkıcı gelebilir. Nasıl ki hava grubu ateş grubunun enerjisini yükseltiyorsa toprak grubu da su grubunun derinliğine derinlik katar.

Akrep erkeği ile başak kadını klasik anlamda özellikler karşılaştırıldığında uyumsuz gibi görünebilir ancak iki grubun anlaşması ve mutlu olmasında en büyük etken su ve toprak grubunun birbirlerini tamamlarında gizlidir. Su toprakla kavuştuğunda derinlere iner. Topraksa verimli hale gelir ve içerisindeki cevheri açığa çıkarır.

Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu “iletişim”

Akrep erkeği başak kadını uyumu iletişim konusunda nasıldır?

Akrep erkeği gereksiz konularda konuşmaz, herşeyi gerektiğinde ve gerekli olduğu kadar yapar. Sessiz kaldığı durumlarda başak kadını O’nun için sessizliğinin sesi olacaktır. Başak kadını da yaşamındaki gereksiz ayrıntılarla boğuşma eğilimini akrep erkeği ile sınırlandırabilir.

Sosyal alanda her iki burçta “bir gün orada bir gün burada olalım” demez. Başak kadını akrep erkeğine göre daha sosyal olsa da doğasında varolan utangaçlığı sınır tanımayan bir sosyal yaşam hevesi yaşamasına engel olur. Aşırıya kaçmaz ve akrep erkeğine ayak uydurabilir.

Akrep Erkeği Başak Kadını “Güven”

Akrep erkeği başak kadını uyumu güven verir mi?

Başak kadını merkür etkisi ile zihinsel faaliyetlerinde hızlıdır ancak bu hız tedirginliği de beraberinde getirir. Hız demek hata demektir. Bu konuda akrep erkeğinin analitik yapısının getirdiği hataları en aza indiren kararları, başak kadını için sağlam ve yerinde kararlar alması için oldukça önemlidir. Atacağı adımlarda akrep erkeğine güvenir ve ondan destek alır. Başak kadını ise akrep erkeğinin derinleşmesinde yardımcı olur. Toprak unsuru suyu emdiği gibi akrep erkeğinin yüksek enerjisini de emerek onu sakinleştirir. 

Akrep erkeği için hayatta en önemli konulardan biri “güven” konusudur ve güvenemeyeceği hiç kimse ile birlikte yaşamak istemez. Arkasını döndüğünde rahat edebileceği insanlarla mutlu olabilir. Başak kadını bu konuda akrep erkeğini hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

akrep erkeği başak kadını uyumu akrep başak anlaşabilir mi akrep başak evlilik

Akrep Erkeği Başak Kadını Cinsel Uyumu

Akrep erkeği başak kadını cinsel uyumu nasıldır?

Akrep erkeği Marstan aldığı enerji ve bu enerjiyi sürekli yükseltip yenileyen pluto etkisinde olduğu için cinsel enerjisi yüksektir. Bu denli süreklilik gerektiren bir cinsel enerjiyi her burç grubu rahatlıklar karşılayamaz. Başak kadınının utangaçlığı sınırları zorlamayı seven akrep erkeği için başlangıçta sorun gibi algılansa da akrep erkeği başak kadınını çözmesini bilecektir. Cinsel yaşamları suyla toprağın birleşmesi gibi verimli ve bereketli olur.

Akrep Erkeği ve Başak Kadını Sağlık

Başak burcu yaşamının her alanında titizliği ile tanınır. Sağlık, temizlik, düzen ve tertip konusunda takıntılara varabilecek eğilimler gösterebilir. Hijyen konusunda çok hassastırlar. Akrep erkeği başlangıçta bu durumu fazla abartılı bulabilir. Çünkü akrep mars ve plüto’dan aldığı etkilerle kendini iyileştirme ve dönüştürmeye eğimlidir. Başak kadını en küçük sorunda hastaneye koşarken akrep erkeği bu durumu fazla abartılı bulabilir. Veya yapılan bir temizliği beğenmediği için başak kadınınınn evi ikinci kez temizleme gereksinimini gereksiz bulabilir. Başak kadınının işkolik yapısını, yaptığı işlere kendisini fazla kaptırmasını anlamakta zorlanabilir.

İki farklı burç bir araya geldiklerinde, iki farklı yapının bir arada bulunmasının güzel yanı birbirlerindeki fazlalıkları dengeleyebilme eğilimini de beraberlerinde getirmeleridir. Akrep erkeği başak kadınını, başak kadını ise akrep erkeğini fazlalıklarından arındırarak olması gereken ideal noktaya çekerler. Farklılıkların bir arada bulunmasının güzelliği de buradadır.

Akrep Erkeği ve Başak Kadını “Evlilik”

Akrep erkeği başak kadını uyumu evlilik getirir mi?

Diğer benzer başlıklarda da belirttiğim gibi her insanın doğum haritasında 12 ev bulunur. Tüm özelliklerin ne kadar ön planda olacağı bu 12 evde yer alan burçların dağılımı ve etkisi ile orantılıdır. Yorumlar genellikle güneş burcu dikkate alınarak yapıldığı için ev konumlarındaki farklılıklar bizleri yaşamda daha farklı gösterebilir. Bu farklılıklara aile, çevre ve irademizle aldığımız etkileri de eklememiz gerekir.

Akrep erkeği ve başak kadını genel olarak uyumiletişim ve cinsel yaşamda sorunsuz bir birliktelik yaşarlar. Ancak uzun ve mutlu birlikteliklerde karşılıklı sevgi, saygı ve irade ile alınan kararların da etkili olacağı unutulmamalıdır.

Çiftlerden birinin 7. evinde ikizler burcunun bulunması veya 12. evinde terazi burcunun yer alması birlikteliklerde her zaman sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda çiftlerin birlikte alacakları kararlar, yaşananların neden ve sonuçlarını birlikte değerlendirerek alınacak kararlar sorunların kısa sürede atlatılmasını sağlayacaktır.

Unutulmamalı ki bizler melekler gibi kusursuz değiliz. Önemli olan hata işlemek değil hatalar karşısında aldığımız tavır ve bu hataları tekrarlamamak üzere nasıl değerlendirdiğimizdir.

 

Akrep Burcu Erkeğini Yakından Tanımak İsterseniz

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Tüm Makaleler

Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu

www.akreportal.com

“Akrep Erkeği Başak Kadını Uyumu” için 2 yanıt

Başak kadınlarının hafif ürkek ama neşeli halleri beni mest etmiştir her zaman. Çoğunlukla uzun boylu olurlar veya bana öyle denk geldi bilmiyorum. Neşeli, konuşkan ve çalışkandırlar. Bir kez kalplerine girebilirseniz ne siz ne de o unutamazsınız. Nasip değilse olmuyor ne yapsanda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir