Kategoriler
Akrep Burcu Erkeği

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep erkeğinden özür dilemek, af dilemek işe yarar mı? Özür dilemek sorunları çözer mi?

Akrep burcu Mars etkisi altındadır. Mars etkisi taşıyan iki burç vardır ve her ikisi de savaşçı karaktere sahiptirler. Koç burcu Mars etkisi ile açıktan meydan okur ve hatalara yüksek frekanstan tepki gösterir. Akrep burcu ise Pluton’unda etkisi ile sessiz, gizemli ve arka planda etkilidir. Hemen tepki vermez, içine atar ve daha yıkıcı bir tepki gösterir. Bu nedenle öfkesi daha büyük ve kırıcıdır.

Koç erkeği anında tepki verirken Akrep erkeği uzun süre bekleyebilir ancak tepki verdiğinde çok daha şiddetli bir tepki verir. Öyle ki etrafındakiler asıl yaşanan olayı unutmuş ve neden bu kadar yüksek tonda tepki verdiğinen habersiz bir şekilde hayret ederler.

Akrep erkeği etkileri geniş çaplı olmayacak ve önemsemediği konularda tepkisini hemen gösterirken ciddi konularda beklemeyi tercih eder. Belki küçük uyarılarla geçiştirebilir. Bu süreçte gözlemler, inceler, araştırır ve kendince haklı bulduğu nedenlerle olayların tekrar etmesi halinde daha büyük tepkiler gösterir.

Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Bu noktadan sonra akrep erkeğinden özür dilemek işe yarar mı? Öfkesi geçinceye kadar bırakın özür dilemeyi yanında bulunmanız bile öfkesinin artmasına neden olabilir. Giriş bölümünde de söylediğim gibi Mars insana savaşçı bir karakter kazandırır. Üzerine gittikçe büyür ve şiddetlenir.

Akrep erkeği sessiz ve sakin bir şekilde ilerler ve en olmadık, beklenmedik bir anda tepki gösterir. O noktaya gelindiğinde kendince tüm sebepleri bitirir. Kendisini haksız gösterecek tüm gerekçeleri tüketir. Özür de dileseniz kısa dönemde bir işe yaramaz. Koç erkeği kartopu fırlatır, akrep erkeği ise kartopunun yuvarlanarak büyümesini bekler. Etkisi de bu yüzden daha büyüktür.

Tüm bunları bilinçli bir şekilde yapmaz. Belki yaptığı hata, olaylar henüz büyümemişken vereceği tepkileri içine atarak beklemesidir. İçine attığı her küçük parça diğerleri ile birleşerek büyür ve neden olduğu hasarlar, kalp kırıklıkları daha büyük olur.

Hemen Özür Dilemeyin

Akrep burcu erkeği öfkesini tümüyle dışarı atıp tüketmeden rahatlayamaz. Eğer Mars enerjisini kontrol etmeyi öğrenememiş bir akrepse kendisi sizi aramadan yanına yaklaşmayın. Olgun bir akrep bu konuda biraz daha anlayışlı olabilir. Ancak hangi türden akrep erkeği olursa olsun öfkesi yatışmadan yanına yaklaşmayın ve özür dilemeyin.

Akrep erkeğinin bir süre kendini dinlemesi, sakinleşmesi ve durulması gerekir. Ancak bu noktadan sonra özür dilemeniz gereken bir durum varsa gidin ve özür dileyin.

Eğer fazla büyütülmeyecek bir konu ise sabırlı olun. Sinirleri yatıştığında size olan bakışı ve yaklaşımı değişecektir. Eğer bu süreç uzun zamandır bu şekilde devam ediyorsa daha uzun süre beklemeniz gerekebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Akrep erkeği eğer bir konuda sizi sakin bir şekilde uyarmışsa tekrar etmemeye çalışın. Siz burcunuzun etkisi ile unutuyor olabilirsiniz ama o unutmayacaktır. Sessiz oluşuna aldanmayın. Sizi bir konuda uyarmış veya yaptığınız bir şeyi tekrar yapmamanız konusunda ricada bulunmuşsa tıpkı bir dedektif gibi sizi gözlemlemeye ve takip etmeye devam eder. Tekrar uyarmaması sizi yanıltmasın.

Sizi seviyor olabilir ancak Akrep erkeği çok gururlu bir yapıya sahiptir. Sizin için sıradan olan bir konu onun için “sözüm dikkate alınmıyor, önemsenmiyorum” şeklinde yorumlanır.

Bu tür konuların bir insanla evlenmeden önce bilinmesi çok önemlidir. Bir hayatı birlikte yaşayacağınız insanın burç özelliklerini bilmeniz ve buna göre karar vermeniz ileride her iki taraf içinde sorun yaşanmasının önüne geçecektir.

Evlilik öncesi burç özelliklerinin gözönünde bulundurulması ve her iki tarafında doğum haritalarının çiftler tarafından incelenmesi huzurlu ve uyumlu bir yaşam için dikkate alınması gereken bir konudur.

 

İlgili Konular

Akrep Erkeği Affeder mi? Akrep Erkeğine Kendinizi Nasıl Affettirebilirsiniz?

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Affeder?

Akrep Erkeği Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

 

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

www.akreportal.com

12 Haziran 2019

“Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?” için 22 yanıt

Akrep erkeğinin gururunu kıracak bir hata yaptım. Kendimce hakliydim. Hatta ayrılırken bunu yapmasaydin bişey yoktu dedi. ( Daha büyük bir sorun olduğu halde) neyse aradan aylar geçti. Ne aradı ne sordu. Bir kere nasılsın dedim oda sen nasılsın falan. Sonra ne o ne ben msj atmadık. Geçende yine yazdım. Sanki bana öfkeli gibi soracağım soruyu sordum cevabımı aldim o bana nasılsın bile demedi sadece cevap verdi. Konuşmadan nasıl durabiliyor anlamıyorum. Neden böyle ? Öfkesi geçmiyor mu

Koç, Aslan, Akrep.. Bu burçların gururlarını kırarsanız biter. Kötü tarafı belki koç veya aslan unutur ama akrep unutmaz. Zihninde evirir çevirir belki sürekli öfke ve nefret biriktirir. O anı her aklına geldiğinde tazeler, üzerinin örtülmesine izin vermez. Bu durumu kırılan bir cama benzetin. O camı hiç değiştirmez. Her gördüğünde tekrar tekrar hatırlar.

Doğum haritasındaki etkilere bağlı, akrep etkisi yoğun değilse belki bir süre sonra unutabilir ama önemli konumları da akrep burcu etkisi taşıyorsa çok zor.
Unutacaksa da kendi haline bırakın. Unutur veya affederse kapıyı kendisi aralar. Sizin aralamanıza izin vermez. Kendinizi affettirmek için elinizden geleni yapmışsanız kendi haline bırakın.

Tıpkı söylediğiniz gibi kendi aralarsa o kapıyı açılacak bugüne kadar öyle oldu. Kendi haline ne ki onu cehennemine bırakıyorum. Böyle bi insan çeşidi olamaz. Kendi yakip yıkıp yoketti kalbimde, benliğinde kirilmadik yer bırakmadi ben ona yine güzellikle yaklaştım ayrılırken bile güzellikle bitirelim dedim. Unutmazsa unutmasın ben zerresini bile unutmicam. Onca emeğe rağmen onca sevgiye rağmen kapalı kutuydu. Yıl geçti ya yıl gidiyorum o geliyor ben bırakıyorum o geliyordu. Sonuç yarım kalmış hayaller kırık dökük bir kalp. O bence kendi öfkesinin geçmesini bekliyor 4 ay oldu bu nasıl öfke. Nasılsın diyorum bana yazmaa demiyor cvp veriyor ama birdaha yazmıyor istemiyorum sevmiyorum desin. Bende yoluma bakayım dimi. Allah sabır versin tam bir akrepzedeyim.

Tıpkı söylediğiniz gibi kendi aralarsa o kapıyı açılacak bugüne kadar öyle oldu. Kendi haline ne ki onu cehennemine bırakıyorum. Böyle bi insan çeşidi olamaz. Kendi yakip yıkıp yoketti kalbimde, benliğinde kirilmadik yer bırakmadi ben ona yine güzellikle yaklaştım ayrılırken bile güzellikle bitirelim dedim. Unutmazsa unutmasın ben zerresini bile unutmicam. Onca emeğe rağmen onca sevgiye rağmen kapalı kutuydu. Yıl geçti ya yıl gidiyorum o geliyor ben bırakıyorum o geliyordu. Sonuç yarım kalmış hayaller kırık dökük bir kalp. O bence kendi öfkesinin geçmesini bekliyor 4 ay oldu bu nasıl öfke. Nasılsın diyorum bana yazmaa demiyor cvp veriyor ama birdaha yazmıyor istemiyorum sevmiyorum desin. Bende yoluma bakayım dimi. Allah sabır versin tam bir akrepzedeyim. Birde o benim sürekli aklımın içinde onun sanki aklına gelmiyorum unuttuğu tek şey benim bence

Doğum haritalarınızda çekim etkisi yapan ve sizi kesiştiren konumlar varsa böyle olur. Ne biter ne devam eder. Uyum sağlayamazsınız ama bitiremezsiniz de. Kızılderililerin bir sözü var ya “durgun su gibi ol” başka yolu yok. Akrep etkisi insana küçük bir yanlış bile olsa o yanlışın yanlışın bedelini acı çektirerek ödetme eğilimi verir.

Mümkünse iç dünyanızda yaşadıklarınızı ona anlatın. Acı çektiğinizi görmesi lazım. Akrep biraz zalim ve duygusuzdur ama asla adaletsiz değildir. Samimiyet görürse dayanamaz. Ya bırak Ya gel deyin. Samimi bir şekilde içinizden geçenleri söyleyin veya yazın. Akrep etkisi karşısında gurur bir işe yaramaz. Benliğiniz dışındaki herşeyi bir kenara bırakın ve onunla ruhunuzla konuşun. Hiçbir akrep insanı içtenlik ve samimiyet karşısında duvar olamaz.

Ona karşı tam olarak nasıl bir yanlış yaptınız bilmiyorum ama bir şekilde tamam veya devam dedirtin. Akreplerin enerji alanı güçlüdür. Bir kez ruhunuza işlerse o istemeden bitmesi zordur. Hangi yönde olursa olsun kararlılık göstermedikçe de bitmez. Bu arada 4 ay kısa bir süre sayılır. Sizi sevmiş ama yaptığınızı da unutamamışsa iç dünyasında kararsız kalmış olabilir.

Tutumu ne olursa olsun siz de ona karşı kararlı olun. Sürünceme de bırakmayın hiçbir şeyi.

Onun yüzünden akittigim gözyaşları burdan dünyanın öteki ucuna yol olur. Dört aydır Bir gün ya bir Allah’ın günü sekmedi dinmedi gözyaşım yüzüm eskidi Kalbim kan ağladı da bu gözler de onun için ağlamaktan yorulmadi. Neydi bukadar zor olan ne istedim ki ondan. Bu dünyada bir Allah’ın kulu onun için bukadar gözyaşı dökmüş müdür? Ben böyle yanarken onun ruhu bile duymadı dimi o gününu gün etti belkide ben böyle uykudan ağlayarak uyandigim sabahların acısıyla yanarken nerdeydi o. Bir kere bile nasıl olduğumu merak etmedi. Bir teselli bile bulamadim acılarıma. Dışardan güçlü ve saglam duruşumun içindeki çaresiz aşık kadını görünce ne değişecek o beni çoktan unuttu. Bir nasılsın diye sormak bile ilacti yarama onu bile aklına getirmedi. Yine ben sordum. Eğer kalbimde , ruhumda o olmasaydı bu gözlerim yaş dökmezdi. Eğer o beni sevseydi asla yazmadan duramazdi. Benim ki bu gözlerim yolda ona benzeyen, onu andıran tek parça birşey gördüğünde çölde susuz kalıp suyu bulanın halı gibi oluyorsa ve o bunu hissetmiyorsa yapacak birşey yok. Ruhsallik bu olmalıydı.

Bu yaşadıklarınızı, döktüğünüz gözyaşlarını biliyor mu?
Eğer artık sizi sevmediğine kesinlikle eminseniz kalbinizden söküp atmalısınız. Bu hayat sizin hayatınız kendinizi bu kadar yıpratarak yaşamınızı kabusa çevirmeyin. Bir başkasının yaşamınızı bu noktaya getirmesine izin vermemeye çalışın. Kolay mı? Tabi ki değil. Ama bir karar alın ve uygulayın lütfen. Dediğiniz gibi akıtılan gözyaşının değerini bilmeyen bir insan varsa karşınızda onu kalbinizden çıkarın. Ama durumunuzu bilmiyorsa bir şey diyemem. İlişkinin ayrıntılarını bilmeden bir şeyler söylemek bana düşmez.

Akrebin soğuk ve ruhsuz olanına denk gelmişseniz gene siz acı çekersiniz. Yaşamınızda yeni bir pencere açmaya çalışın lütfen.

Bunları o bilmiyor. O beni umursamaz havaii biri sanıyor. Çünkü disardan tıpkı onun gibiyim. Ona bunları söylemeden kendimi beni sevmediğine inandirarak unutmaya çalışıyorum. İçimde en kötü şeyleri dibine kadar yaşayıp kabul ettim. Şimdi hasat zamani çünkü aşk bukadar da acı vermemeli mutlu etmeli. Yanına yaklasilmayan biriyle insan acisinida yaşayamıyor. Gözyaşlarımi ona yazıp kendimi küçük dusuremem. Ben ona nasılsın dememden anlamaliydi nekadar zor durumda olduğumu. O bilir ben kızılcık şerbeti içerim yazmam. Asla da bir erkeğin köpeği olmam bana köpek olacaksin diyen bir egoyu doyuramam. Eğer onu gerçekten sevmeseydim kalbime söz gecirirdim dimi. Akrep hani güzel severdi nerdeeee peki. Seven biri yazmadan duramaz o bana hep derdi sen nasıl yazmadan duruyosan bende öyle duruyorum diye. Ben acı çekerek gururdan duruyordum o neden susuyor peki. Herşey için teşekkür ederim.

Gurur, her iki tarafa da aşkta kaybettirir. Diğer herşey ayrıntıdır.

Aradığınız sorunun cevabını kendiniz yazarak veriyorsunuz aslında ancak şu noktada objektif bakabilmeniz çok zor. Bir süre farklı konularla ilgilenin lütfen. Kendinizi meşgul edecek farklı alanlar bulun. Dışarı çıkın dolaşın, hiç tanımadığınız insanlarla sohbet edin. Kendinizi şu an içinde bulunduğunuz atmosferden çıkarmaya çalışın. Çok kötü bir girdabın içerisinde sürükleniyorsunuz.

Denizin dibine daldigimda , ülke değiştirdiğimde, bütün işleri birakip keyfi alemlerde gezdigimde yine dönüp dolaşıp geldiğim nokta aynı. Ben girdaptan kurtulmaya çalışıyorum. Hiçte niyetim yok sürüklenmeye.. onun sessizliği , bilinmezligi, kapalı kutu oluşu , belirsizliği yani akrepligi yakıp yıkıp yok etti. Bu benim gizli içli dünyam. Onun ki öğrenemedim. Zaman geçirecek herşeyi siz bile acidiniz sanki bana. Tşk ederim.

Estafurullah acımak değil. Kimsenin acı çekmesini istemem özellikle sevgi ve aşk konusunda. Ama acının insanı olgunlaştırdığını bildiğim için daha net konuşmuyorum. Doğum haritanızdaki çekim alanından sıyrılamazsanız bu girdap sizinle olan işini bitirmeden veya sizi istediği kıvama getirmeden zaten bırakmaz. Akrep fıtratı der ki “acının tadını çıkar, yoksa o senin canını yakar”

Akrep insanı acıyla yoğurur, acıyla evirir ve acıyla kıvama getirir. Öyle ki sonunda ortada ne gurur kalır ne de benlik. Mars ateşi ile yakar Pluto ile yakıp, yıkıp dönüştürür. Bunu istemli veya bilinçli yapmaz. Herkes kendi fıtratını yaşar.

Daha öncede söylediğim gibi Akrep sizdeki gururdan arınmış samimiyeti görmeden acılarınıza kulak veremez. Çünkü yeterince yanmadığınızı düşünür. Daha fazlası ve hep daha fazlasını ister. Ruhsal yönden yükselişinizi tamamlamanızı bekler. Bu onun doğasında varolan mekanizmanın işidir.

Sonra bütünleştiğinizde sizi diri ve güçlü görmek ister. Boyun eğmeyen, yanında emin adımlarla ilerleyen ve güçlü biri olarak görmek ister. Sizce tüm bu olan bitenlerin farkında mıdır? Sanmıyorum. İnsanların astrolojiyi en azından bu hayattaki rolünü öğrenmek adına okumaları gerekiyor.

O ne anlar astrolojiden. Ben ona anlatınca falcimisin derdi nasıl biliyosun diye. Evet onun istediği kıvama gelip yalvarmami bekliyor. Çok bekler yalvaracak olsaydım bunları yaşamazdim. Ayrılırken duygusuz gözlerle baktı bana hiçbir his hiçbir duygu emaresi görmedim. Kendimiz hakkında konuşamadık bile. Öyle gitti. Doğum haritama göre aşk konularında sıkıntıli olduğum yazıyor çekim alanı hakkında bişey görmedim. Tek istediğim beynimden atmak sanki o beni cekiyor gibi hissediyorum. Sanki hiç ayrılmadık gibi. Sanki her an benimle gibi kurtulamıyorum. Mesela o uzak bı yere gidince hissediyorum nefesim kesiliyor. Bakıyorum ki gitmiş vs. O bişey hissetmiyorsa ben nasıl bu haldeyim onu da bilmiyorum delircem. Maniplasyon, ceza , yok sayılmak bunlar bana göre değil. Beni bu akreplikle kendine getiremez. Ama çekim olayı beni bitirdi. Ve bunu en basta sadece gözleriyle yaptı.

Evet akrep burcu insanlarında manyetik bir çekim alanı var. O çekim alanına kapılırsanız çıkmaz zor olur. Büyük ihtimalle vertex’inizde de karşılıklı bir kesişme olmuştur.
Satürn aşk ve sevgi temalarında ise sizi o konularda zorlayabilir.

Akreplerde balık burçlarından farklı Mars temalı telepatik iletişim veya bağlantı vardır. Ruhsal anlamda enerji alanlarınız birbiri ile temas etmişse o enerjiden sıyrılmanız biraz zaman alır.

Pluto ile uyumsuz Venüs . Neptün ile uyumsuz mars. Satürn’üm 7. Evde ve akrep burcunda ?

Eveeett şimdi anlaşıldı… Bunları yaşamanız doğal.

Pluto etkisi ve Venüs, sevgi ile dönüşüm. Neptün Mars ve enerji ile Yanılsamalar. Satürn imtihan noktası veya sorun yaşacağınız alan. 7. ev evlilikle ilgili alan olduğu için bu konumda sıkıntı yaşamanız doğal. Sıkıntı her zaman mı olur? Tabiki hayır. Sizi daha zor şartlar için biraz hırpalar, Akrep burcu da bu alanda olduğu için enerjiniz cinsel yoğunlukla ilgili olur. Bu enerji deşarj olmadığında size hırs, kin, küskünlük ve intikam olarak yansıyabilir. Bazen bu zor durumları aşmak için olanlara teslim olmak, dua etmek ve sabretmek gerekir.

Bu yaşadıklarınızı emin olun bir başkası olsa gene yaşardınız. Belki biraz daha hafif veya daha ağır ama gene olurdu. Herkes kendi mekanizmasında gizlenmiş kodları çalıştırarak yoğrulur. Kendinize dönün. Sabırlı olun. Dikkatinizi farklı alanlara yoğunlaştırın (demek kolay ama yapmak gerçekten zordur biliyorum çünkü benim de 7. evimde akrep burcu var). En azından düşünce bazında kendinizi nötrleştirmeye çalışın.

Bu durumda sorunlu noktaları aşmak için esma çalışması yapan astrologlar arkadaşlar var. Dilerseniz onlarla temas kurabilirsiniz. Okült Astroloji ve Esma Çalışmaları

Sevgi ile dönüşmekten yoruldum. Yanilmaktan da . Zaten hayatta bir kere olsun farklı olacağını görmek içinde bu haldeyim. Yoksa ben teslim olup sevmeyeceğime kendime uzun yıllar önce söz vermiştim. Doğru enerjim cinsel yoğunlukla ilgili. Bu konudan bahsetmiyim. Farkettim ben bunları çok doğru. Notrlesmeye çalışayım peki zaten öyleydim kendi kararimla o sekildim. Sonsuza kadar nötrum artık. Bunları öğrenmem iyi oldu . Teşekkür ederim.

Rica ederim. Hayatta öğreneceğimiz çok şey var. Her birimiz kendi yollarımızın yolcularıyız. Bazen öğrenmemiz gerekenleri acı çekerek öğreniyoruz.
Yaşamınızda mutluluklar dilerim. Gönlünüze göre güzel bir birliktelikle taçlanmanızı dilerim.

Son bir soru ve çok önemli. Sevgi ile dönüştüğümu zaten yıllardır tecrübe ediyorum. Fakat enerji ile yanılsamalar dediniz? Yani ben aldığım enerjileri yorumlarken yanılıyor muyum ? ? Ondan aldığım enerjide yanıldım yani beni sevebilecegini düşündüm ve yanıldım öyle mi ?

Pluto ile uyumsuz Venüs . Neptün ile uyumsuz mars. Satürn’üm 7. Evde ve akrep burcunda

Yazdığınız için yazmıştım. Neptün bulunduğu konumlarda yanılsamalara neden olabilir. iyi olacağı zannına kapılırsınız ama iç dünyanızda yanılabilirsiniz. Bu konuda iç dünyanızı bilmediğim için net bir şey söylemem istemem. Marsınız Neptün ile uyumsuz olduğu için Mars ile size yönelen cinsel enerji sizi yanıltmış olabilir.

Satürn’ünüz 7. evde bu da sizi zorlayacaktır. Bunun sizin imtihanınız olduğunu unutmayın. Sabırla yaklaşın ve dua edin.

Evlilikte genel kıstas kalben ve ruhen huzurlu ve rahat olmaktır.

Bir akrep erkeğine nasıl özür diletebilirim?

Normal şartlarda bunu yapamazsınız. Yani kendinde olduğu, özgüveninin yerinde olduğu, bilinçli hareket ettiği, hayatın normal seyrinde aktığı durumlarda bu gerçekten zor. Ortadan kaybolur, kimseye görünmez, yaşadığı yeri terkeder ama gene de bunu yapmaz. Özellikle bu konuda kendisine karşı bilinçli bir “özür diletme” çabası sezmişse.

Soruyu şu şekilde soralım. “Akrep erkeği hangi durumlarda özür diler?

Akrep kadınları da akrep erkekleri de bir şeyi yapmaları gerektiğine inanmışlarsa yaparlar. Bu düşüncenin onda ortaya çıkması gerekir. Yani siz doğrudan “özür dileteyim” düşüncesi ile yaklaşırsanız boşuna çaba sarfetmeyin. Onun özür dilemesi gerektiğini düşündürmeniz gerekir.

– Gerçekten haksız olduğunu anlaması gerekir.
– Dilediği özrün gururu ile bir bağlantısının olmadığına inanması gerekir.
– Özür dileğinde herşeyin daha iyi olacağına inanması gerekir.

— Hiç kimsenin yanına yaklaşmadığı bir anda ona büyük bir iyilik yapılması gerekir ki “Vay be bunu ondan başkası yapmadı” diyebilsin. İşte böyle bir durumda etrafındaki tüm duvarlar yıkılır. Farklı açılardan da düşünmeye ve bakmaya başlar. Daha önce yaptığı haksızlıkları farkeder ve özür dileme ihtiyacı hisseder.
— Yaşattığını aynı şekilde yaşaması ve özür dileyeceği insanın elinden tutması gerekir.

Umarım sorun yaşamadan mutluluğu yaşarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA compliant image