Kategoriler
Akrep Burcu Erkeği

Akrep Erkeğine Nasıl Davranmalı? Nasıl Davranmak Gerekir?

Akrep Erkeğine Nasıl Davranmalı? Nasıl Davranmak Gerekir?

Akrep Erkeğine Nasıl Davranmalı? Nasıl Davranmak Gerekir?

Akrep erkeğine nasıl davranmalı? 

  • İlişki başladığında nasılsanız o şekilde devam edin
  • Samimi olun
  • Müdahaleci olmayın
  • Sabit unsurlu olduğu için olduğu gibi kabul edin

Akrep erkeğine karşı nasıl davranmak gerekir? Öncelikle birlikte olduğunuz akrep erkeğini ayrıntılı bir şekilde tanımaya çalışın. Bir insanın güneş burcunun akrep olması O’nun tüm özelliklerinin akrep burcu özellikleri olacağı anlamına gelmez. Ağırlıklı konumlar, yükselen, ay burcu ve diğer konumlar nasıl bir akrep burcu erkeği olacağını ortaya koyar.

Akrep erkeğine nasıl davranmalı? Orta yolu bulmanın zor olduğu bir erkektir. Sevdiğinizi söylerseniz şımarır, söylemezseniz uzaklaşır. İlgi gösterseniz “devamı yok mu” der, ilgi göstermeseniz “sevmiyorsun” der. Elini tutarsın “bu ne samimiyet”, tutmasanız “çok soğuksun” der. Nasıl memnun edeceğinizi ve nasıl davranmanız gerektiğini bilemediğiniz bir tiptir.

Akrep Erkeği Neden Bu Şekilde Davranır?

İnsanlara eleştirel gözle, eksiklerini ve kusurlarını araştırmak için baktığınızda eksiği olmayan hiç kimseyi bulamazsınız. Her insanın yapısı ve özellikleri farklıdır. Akrep erkeği de ikili ilişkilerde zaman zaman tahammül edilmesi zor bir insan haline gelebilir.

Bunun temel nedeni dünyayı kendi iç dünyasında oluşturduğu dünya ile eş değer hale getirme çabasıdır. İç dünyasında yalnız yaşar, dış dünyaya çıktığında ise tüm çabası dış dünyayı iç dünyasına uydurmak üzerinedir. Kendisi mıknatısın çekim kuvveti gibi asla ortada duramadığı için diğer kutba ya tümüyle birleşir veya uzaklaşır. Benzer kutuplar bir araya getirme çabası iç dengelerini bozduğu için tavırları ve hareketleri yanlış anlaşılmaya çok müsait bir hale gelir.

Farklı yazılarda da belirttiğim gibi akrep insanlarının kiminle olduğunun pek bir önemi yoktur. O her zaman kendisi ile birliktedir. Diğerleri zaman zaman oyuna giren figüranlar gibidirler. Değerleri dışa yansıttıkları duygularının ne kadar samimi oldukları ile doğru orantılıdır. Bu açıdan baktığımızda nasıl davranmalı, nasıl hareket etmeli?

Akrep Erkeğine Nasıl davranmalı? Nasıl Davranmamalı?

Akrep erkeğine karşı nasıl davranmak gerekir? Kısaca, “Ne kadar az müdahale o kadar çok huzur. 

O’nu kendi haline bırakın. Müdahaleler iç dengesini bozar.
Aşırı beklentilere girmeyin, siz ne isterseniz isteyin sonuçta O iç dünyasına göre hareket eder.
Hiçbir hareketinizde aşırıya kaçmayın. Israrcı olmayın.
Hiçbir sözünüzü tekrar etmeyin. Israr etmek, istediğinizin tam tersini yapmasına neden olur.
Anahtar kelime “sadece bir kez” dir. Ne söyleyecekseniz, ne isteyecekseniz “sadece bir kez” olsun. Yapılan her tekrar gerilimi artırır.
Algıları telepatiktir. Sözler, davranışlar çok fazla bir şey ifade etmez. O sizin iç dünyanızdaki samimiyete ve gerçeklere bakar. İçinizde nefret varsa sevgi sözcüklerinizi değil içinizdekini dikkate alır. (Tam akrep etkisi varsa. Boğa etkisi dokunsallık ta katar)
Yapacağınız en büyük hatalardan biri tehditvari adımlar atmak olacaktır. Sakin duruşuna aldanmayın karşınızda bir anda çok farklı bir insan bulabilirsiniz.

Akrep burcu erkeğine nasıl davranmalı

Bu konulara dikkat edin!

Nasıl Başlarsanız O Şekilde Devam Edin

Akrep erkeğine nasıl davranmalı? Başladığınız gibi devam edin.

Akrep burcu sabit bir burçtur. Yani sürekli değişmez, değişime açık değildir. Yaşamında ve kendisinde yapacağı değişimler için ruhsal dönüşüme uğraması gerekir.

İlişkinin ilk yıllarında O’nu etkilemek için nasıl davranmışsanız devamında da aynı şekilde olmanızı bekler. Eksiklik görmek size karşı güvenini sarsacaktır. Abartıya kaçmayın, olduğunuz gibi görünün. Abarttığınız herşey ileride size geri dönecektir.

Samimiyetinizi Koruyun

Akrep erkeğine nasıl davranmalı? Samimi olun!

İçinizden O’nu sevdiğinizi söylemek geçiyorsa söyleyin. Etkilemek için bunu yapmanıza gerek yok. Sevip sevmediğinizi hal ve hareketlerinizden anlayacaktır. Asıl değer verdiği sizin sözleriniz değil duygularınızın davranışlara nasıl yansıdığıdır. Sözlerinizle davranışlarınızı sürekli karşılaştıracağını unutmayın.

Müdahaleci Olmak O’nu Kışkırtabilir

Akrep erkeğine nasıl davranmalı? Müdahaleci olmayın!

Akrep erkeği bazı sabit burçlar ve ateş gurubu burçlarında olduğu gibi hayatlarına ve yaptıklarına müdahale edilmesine tahammül edemezler. İlk birkaç adımda belki nezaketen sakin kalıp bir şey demeyebilirler ama ısrar ederseniz öfkeli tepkisi karşısında şok yaşayabilirsiniz.

Sadece kendi hayatına değil başkalarının hayatlarına da müdahale edilmesini sevmezler. Bu konuda empati yaptıklarını söyleyebiliriz. İç dengelere büyük önem verdikleri için kendi yanlarında başkalarına müdahale edilmesi kendi sınırları içerisinde kendisine yapılan bir müdahale gibi algılanabilir.

Kısaca Akrep Erkeğine Nasıl Davranmalı?

 Akrep erkeğini, odasına çekilmiş oyuncakları ile oynayan küçük bir çocuk gibi düşünün.

Kendi kurallarını kendisinin koyduğu oyununa dahil olursanız mutlu olur,
Oyununu bozarsanız hırçınlaşır,
Yanına oturup izlerseniz rahatsız olur..

En iyi olanı ise o sahneyi hiç bozmamaktır. Bırakın oyununu oynasın. Kendi istediklerini yapsın. Oyun bittiğinde acıkmışsa, acıktım der. Susamışsa, susadım der. Sarılmak isterse, sarılır. Dışarı çıkmak isterse, dışarı çıkar.

Akrep erkeğine karşı nasıl davranmalı, O’na karşı nasıl hareket etmeliyiz gibi tereddütler yaşarsanız “odasında oyun oynayan çocuk” portresini aklınıza getirmeye çalışın. O’nu orada rahat bıraktığınız sürece sorun olmayacağına emin olabilirsiniz.

 

Akrep Burcu Erkeğini Yakından Tanımak İsterseniz

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Tüm Makaleler

Akrep Erkeğine Nasıl Davranmalı? Nasıl Davranmak Gerekir?

www.akreportal.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir