Kategoriler
Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep Burcu Aşk ve Aşk Hayatı

Akrep Burcu Aşk ve Aşk Hayatı

Akrep Burcu Aşk ve Aşk Hayatı

Akrep burcu aşk ve aşk hayatı klasik bir aşk tanımından uzaktır. Akrep burcuaşkı sadece karşılıklı sevgi olarak değil bir kurallar bütünü olarak tanımlar. Akrep burcunun aşta en kıskanç burç olmasının temel nedeni de budur. Karşılıklı duyulan sevginin iki insanı bir araya getirmesi akrep burcu için ilk ve son olmalı ve sonuna kadar aynı duygu ve düşüncelerle gidilmelidir. Çünkü hayat felfesefesinin temelinde “Ya Hep Ya Hiç” vardır.

Akrep Burcu için Aşk ve Tanımı

Akrep burcu aşkı nasıl tanımlar?

Akrep burcu için aşk, iki insanın ruhsal bütünleşmesidir. İki insan bir araya geldiğinde “ayrılık” kelimesinin bu iki insanın sokağından geçmemesi gerekir.

Akrep burcunun bu konuya bakışı “Eğer iki insan birbirlerini sevmişse ve bir araya gelmişse bu konuda samimi olmalılar. Samimiyet sürekli olduğunda anlam kazanır ve bu süreklilik ilk gün nasılsan o şekilde olmanı gerektirir” şeklindedir.

Akrep burcu erkeği de kadını da aşk konusunda seçici davranırlar ve bu seçiciliklerinden dolayı uzun süre bekar kalabilirler. Aradıkları, ulaşılması ve devam ettirilmesi zor bir olgudur.

Sahip olduğu özelliklerden dolayı aşk konusunda da sıradan olmayı istemeyecektir. Eve her geldiğinde veya elini her tuttuğunda aynı duyguları yaşamak, gözlerinin içine baktığında ilk günkü heyecanı tekrar tekrar yaşamak ister. Böyle bir insanı bulabilir mi? Bu beklentilerinden dolayı Ruh ikizi arayışının en yoğun olduğu burçlardan biri akrep burcudur.

Aşka aşık olmak.. Aslında içinde varolan bir duygunun esiri olmak.. Akrep burcu yalnız hayatı ve yoğun duygularından dolayı aşka her zaman hazırdır. Gerçekten sevebileceği ve güvenerek bağlanabileceği birini bulduğunda, karşısındaki insandan emin olduğunda O’na (aslında içinde serbest kalmayı bekleyen aşka) tüm benliğiyle bağlanır.

Aşkta bütünleşmenin nasıl bir şey olduğunun farkındalığını o zaman yaşayabilir. Ancak bu tarz bir birlikteliği yaşayabilmesi çok zordur. Çünkü ruhsal bir analist gibi insanların iç yönleri ile dış yönlerini sürekli kıyaslayarak hareket eder. Vardığı sonuçlar çoğu zaman yalnız kalmasına neden olur.

Ne Leylalar kaldı bu şehir de artık, ne de mecnunlar bu sahrada arar durur seni…

Akrep Burcunda Aşkın Değişim ve Dönüşümü

Aşk, ayrılıkta varolan yoğun bir duygu olduğu için bu duygunun yoğunluğunu sürekli hale getirebilmek için pluto etkisi ile sürekli bir değişim ister. İç dünyası ve ruhsal yapısı yoğun duygularla dolu olduğu için “yaşanılan her şeyin tükeneceğini” çok iyi bilir. Bu nedenle istem dışı da olsa zaman zaman her şeyi sıfırlar, yok eder ve sonra yeniden başlar. Bir akrep burcu insanı ile birlikte iseniz, ruh eşi denilebilecek bir birlikteliğiniz yoksa ve onu gerçekten seviyorsanız bu duruma hazırlıklı olmalısınız.

Akrep burcunun aradığı şey aslında değerini hiçbir zaman yitirmeyecek bir duygudur. İçinde bir şeylerin eksildiğini hissettiğinde, bir sebep bulup tartışır, ortadan kaldırır ve yıkar. Sonra dönüşü ilk günkü duyguları ile olur. Yeniden aşık olur, daha önce yapmadıklarını yapıp ayaklarınıza kapanır. Başınızdan aşağı güller yağdırır.

Yaşadığı ve yaşayacağı aşktan tatmin olmaya çalışır. Buna sizi de ortak ederek peşinden sürükler. Eğer bir su grubu burcu iseniz (Akrep, balık veya yengeç) bunu çok iyi anlarsınız. Buna kısmen toprak grubu burçları da dahildir. Ancak ateş ve hava grubundan bir burçsanız, yaşadıklarınızın çok saçma olduğuna yemin edebilirsiniz.

Akrep Burcu Aşk Uyumu

Akrep burcu genel olarak su ve toprak grubu burçları ile uyumludur. Ateş ve Hava grubu ile anlaşmakta zorlanır. Su grubu ile tam uyumlu, Toprak grubu ile verimli olur. Su grubu burçları ile uyumu benzer özelliklerde olmalarından dolayı sıkıcı da gelebilir. Eksik yönlerin tamamlanması bakımından toprak grubu ideal olabilir. Ancak hangi burçla anlaşılabileceği doğum haritasındaki konumlarla ilgilidir.

Akrep burcunun aşkta uyumlu ve uyumsuz olduğu, birlikte iken mutlu ve mutsuz olduğu burçlara aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.

Akrep Burcu Erkeği Aşk Uyumu ve Uyumlu Olduğu Burçlar: Akrep Erkeği Aşk Uyumu! Uyumlu ve Uyumsuz Olduğu Burçlar
Akrep Burcu Kadını Aşk Uyumu ve Uyumlu Olduğu Burçlar: Akrep Kadını Burç Uyumu – Akrep Kadını Hangi Burçlarla Uyumludur?

Akrep Burcu Yalnızlığının Tahtını Aşkla Devirebilir mi?

Akrep burcu, hayatı yalnız yaşamayı seven burçlardandır. Yalnız yaşayıp yalnız yürür. Karanlık, geceler, gölgeler, kahverengi sonbahar yaprakları ve yalnızlığı çağrıştıran tüm kelimeler O’nu çok iyi bilirler. Yaşamı algılayış biçimi ve insanların iç yüzlerine dokunabilmesi çoğu zaman kiminle ve nerede olduğunun bir önemi olmadan yalnız kalmasını gerektirir. Çoğu zaman enerjisini toparlaması ve yaşamı yeniden değerlendirebilmesi için bir gerekliliktir.

En büyük arzusu ise bu yalnızlığın tahtına tıpkı kendisi gibi birini oturtabilmektir. Hemen yanına koyacağı tahtın ise bir basamak aşağıda olmasına hiç aldırış etmez. Ruhuyla yaşadığı ve algıladığı hayatı, ruhuyla bütünleştiği bir insanla devam ettirebilmesi Onun için herşeyden daha önemlidir.

“Olacaksa en iyisi. Ya olmalı ya da olmamalı”

İstemeden düştüğü en büyük yanılgılardan biri her zaman en ideal olanı en yüksek noktadan istemesidir. Bir anda ve aniden olmalıdır. Ruhuna hafifçe dokunup öylesine gelip geçenleri pek ciddiye almaz. Aşkın zamanla da olabileceğine ihtimal vermez. Ruhsal sezgilerine o kadar güvenir ki bir şeyin ne kadar iyi veya kötü olduğuna ve olacağına gördüğünde hemen karar verir. Duyguların her an değişebileceğini, değişen duyguların da dışa yansıdığını görmezden gelir.

Kaç mevsimden kaçırdın gözlerini. Gelip geçtiler birer birer, şimdi mahsun bakışlarında karlar yağar. Elini uzattığında dokunmak istediklerin hayallerde kaldılar…

Akrep Burcu Aşk ve Tutkuyla Bağlanma

Akrep burcu aşk acısı..

Akrep burcu kendi dünyasında yaşamaktan vazgeçip her şeyde kendisi gibi bir kusur bulunabileceğini kabul ettiğinde, her şeyi olduğu gibi sevelebileceğini de kabullenmeye başlar.

Güven, sadakat ve uyumun bir arada bulunabileceği bir insanla tanıştığında her şeyi kabullenip olduğu gibi yaşamayı da öğrenir. Aslında yaşanan her şeyin tükenebileceğini, her duygunun da bir sınırı olduğunu, hayatın masallardan ibaret olmadığını ve hayatın içinde varolabilmek için öyle de olması gerektiğini kavramaya başlar.

Zaman zaman iç dürtüleri O’nu rahatsız edip, içinde o erişilmesi güç yerde duran aşkı ortaya çıkarabilmek için değişim ve dönüşüm hareketlerine girişir. Ama sonucun çok fazla değişmediğini gördükçe her defasında bu dürtü etkisini yitirmeye başlar.

Sonunda bilir ki Aşk, iki insanın bir araya gelebilmesi için sadece geçici bir süre varolabilmekte. Sonra bir şey farkeder ve irkilir… Sınırlı bir zaman içinde sınırları ortadan kaldıran bir duyguyla bağlandığı bir insanı kaybetmenin acısı…

İlgili Konular

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Burç Uyumları

Akrep Burcu Kadını Burç Uyumları

Akrep Burcu Burç Uyumları

www.akreportal.com

“Akrep Burcu Aşk ve Aşk Hayatı” için 2 yanıt

“Ne leylalar kaldı bu şehirde artık, ne de mecnunlar bu sahrada arar durur seni”
“Elini uzattığında dokunmak istediklerin hayallerde kaldılar”

çok güzeldi teşekkürler. akrep burcu için zor olan kalbine düştüğünde kendisini yakıp sonra hayata yeniden evrilecek bir kıvama getirecek bir aşk bulabilmek. zor olduğu kadar tatlı, o kadar da uzak.

Akrep burcunun aşk ile olan dansını kendisi gibi başka bir akrep anlayabilir. Mars ve Pluto gibi iki gezegenin yönetiminde olan bir burçtan bahsediyoruz. Akrep burcunun aşk anlayışının bu dünyaya sığması kolay değildir. Ona bir aşk romanı hediye edin, orada anlatılan aşkın peşine düşer. Ama onunla aynı aşkı aradığını iddia edenler için aşk evlilik için bir yol gibidir. Geçilmesi gereken bir köprü gibidir. Akrep içinse bitmemesi gereken bir duygudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA compliant image