Kategoriler
Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep Burcu İçin En Uygun Burçlar Hangileridir?

Akrep Burcu İçin En Uygun Burçlar Hangileridir?

Akrep Burcu İçin En Uygun Burçlar Hangileridir?

Akrep burcu için en uygun burçlar hangileridir? Akrep burcunun anlaşabileceği, uyumlu olduğu burçlar hangileridir? Hangi burçlarla daha iyi anlaşabilir, hangi burçlarla anlaşamaz? Hangi burçlar uyumlu değildir?

Akrep burcuna en uygun burcun hangisi olduğunu tespit edebilmek için öncelikle akrep burcunun genel özelliklerine bakmamızda yarar var.

Akrep Burcu Astrolojik Özellikleri

Grubu: Su
Niteliği: Sabit
Gezegeni: Mars ve Pluto
Ev Konumu: 8. Ev
Burcun İlgili Olduğu Alan: Cinsel Yaşam, Ruhsal Enerji, Ölüm ve Madde Ötesi Hayat

Akrep Burcu Su Grubu Burcu Uyumu

Su grubunda yer alan,
Balık burcu
Yengeç burcu ile
kendisi gibi Akrep burcu olanlar uygundur.

Su grubu burçları ruhsal sezgilere sahiptirler ve birbirlerini çok iyi anlayabilirler. Ne istediklerini ve neye ihtiyaçları olduklarını sezgisel yollarla da algılayabilirler. Anlaşabilmeleri için konuşmaya çok fazla ihtiyaç duymazlar.

Su grubu burçları içe dönük bir yapıya sahip oldukları için enerji potansiyellerini sosyal alanda değil bireysel alanda değerlendirip kullanabilirler. Sosyal ortamlarda diğer insanların enerjilerinden çok çabuk etkilendikleri için ruhsal olarak çok çabuk yorulurlar ve enerjilerini dengeleyebilmeleri için yalnız kalmaya ihtiyaç duyarlar. Bu konuda gene diğer hiçbir burçta olmadığı kadar birbirlerini anlayıp yardımcı olabilirler.

Akrep burcu, kendi grubunda yer alan burçlarla doğal olarak anlaşabilir. Ancak “en uygun burç” şudur demek mümkün değildir. Çünkü her insanın doğum haritasında 12 ev bulunmakta, burçların ve gezegenlerin konumları farklı özellikler katmaktadır. Bununla birlikte yükselen burcu ve ay burcu gibi farklı etkenlerde insanların güneş burcunun kattığı özellikleri etkileyebilmektedir. Tek bir burcu ifade etmek yerine farklı konularda gruplara ayırarak çoğul ifade kullanmak daha sağlıklı olacaktır.

Akrep burcu için en uygun burç

Akrep Burcu İçin Cinsel Yönden En Uygun Burçlar Hangileridir?

Su grubu burçları enerjilerini sosyal alanda iyi değerlendiremedikleri için içsel enerjilerini cinsel yaşamlarında deşarj ederler. Bu grup içerisinde cinsel enerji yoğunluğu en yüksek olan burç ise Akrep burcudur.

Akrep burcunun cinsel enerji seviyesinin yüksek olmasının nedeni iki gezegenin etkisi altında bulunmasıdır.

Mars: Enerji seviyesinin yüksek olmasına neden olur.
Pluto: Sürekli bir değişim ve dönüşüm etkisi verir. Mars enerjisi etkisini kaybetmiş olsa bile pluto bu enerjiyi sürekli dönüşüme uğratır.

Bu konuda akrep burcu için en uygun olan burç gene kendisi gibi enerji potansiyeli en yüksek olan Akrep burcudur. İletişim sorunlarını aşmak için kendilerinden taviz verebilirlerse ve doğum haritalarındaki konumlar birbirleri ile sürekli çatışma yaşamalarına neden olmazsa uyumlu bir birliktelikleri olur.

Akrep burcu cinsel yaşamı sadece cinsel bir birleşme olarak görmez. Derin bir tutku ile bağlanması ve ruhsal yönden etkilenmesi gerekir. Aradığı derinliği gene kendisi gibi su grubundan yer alan Balık ve Yengeç burçlarında bulabilir. Balık ve Yengeç burçlarının cinsel enerji seviyeleri Akrep burcu kadar yüksek olmasa da ruhsal derinlikleri ve uyumları ile sorun yaşamazlar.

Cinsel yönden kendisi gibi Mars etkisi altında olan Koç burcu da akrep burcuna uygundur ancak cinsel yaşam, hayatı uyumlu yaşamak için tek başına yeterli olmayacaktır. İletişim sorunları ve uyumsuz alanların çokluğu iki burcun birlikteliklerini zorlaştıracaktır.

Su grubu dışında cinsel yönden kendisine en uygun olan burç toprak grubunda yer alan Boğa burcudur. Aşmaları gereken inatçılıklarını aşabilirlerse uyumlu bir beraberlik yaşayabilirler.

Hayata Bakış Açıları Uygun Olan Burçlar

Akrep burcuna en uygun burç ve burçlar hangileridir?

Akrep burcu ile aynı düzlemde yer alan balık ve yengeç burçları ile sorun yaşamazlar çünkü hayatı akrep burcu gibi ruhsal yönden ele alıp değerlendirirler. Balık burcu, hayatı hayal dünyası ile Yengeç burcu ise sezgileri ile algılayıp değerlendirirler. Bakış açıları daha çok duyu dışı algıları ile belirginleşir. Kendisi gibi akrep burcu olanlarla da bu konuda tam bir uyum içerisinde olur.

Kova burcu sıradışı çizgisi ve farklı yönleri ile bir çok konuda Akrep burcu ile uyumludur. Her ikisi de olayları ve yaşamı görünenlerin dışında değerlendirmeyi tercih eder. Akrep burcu doğal olarak madde ötesine ilgilidir, Kova burcu da bu alana ilgi duyar ve akrep burcu ile bilgi alışverişinde bulunmayı sever.

Kova burcunun çok sayıda arkadaşı olur ve sürekli bilgi alışverişinde bulunur. Akrep burcu ile yaptığı sohbetleri genelde madde ötesi ve sınırları zorlayan konularda olur. Ancak iletişim sorunları ve kovanın sosyal yapısı nedeni ile diğer alanlarda uyum sorunları yaşarlar. Doğum haritalarında uygun konumlar varsa iyi anlaşabilirler.

Kendisi gibi Mars etkisi altında olan Koç burcu ile de bakış açılarında benzerlikler bulunur. Mars etkisi insana cesaret, kararlılık, güç ve enerji verir. Çoğu insanın adım atmakta ve dile getirmekte zorlandıkları konularda benzer bakış açılarına sahiptirler.

Toprak grubunda yer alan boğa, oğlak ve başak ile de benzer yanları olsa da boğanın maddeci, başağın eleştirel yapısı ve oğlağın herşeyi çalışma hayatına göre değerlendirmesi bazı konularda ayrılmalarına neden olabilir. Ancak diğer çoğu konuda ateş ve hava grubu burçlarına göre daha uyumludurlar.

Akrep Burcuna Uygun Olmayan Burçlar

Akrep burcunun anlaşamadığı burçlar hangileridir?

Akrep burcunun anlaşamadığı burçlar ateş ve hava grubunda yer alır. Ateş grubunda yer alan koç, aslan ve yay burçları ile hava grubunda yer alan ikizler, kova ve terazi dışa dönük ve sosyal yapıları ile akrep burcuna uygun değillerdir. Benzer bazı konularda her burcun birbiri ile anlaşabileceği yanlar bulunsa da hayatı algılayışları, yorumlamaları ve ruhsal seviyeden uzak yapıları ile empati kurmaları çok zordur.

Farklı burçlar eksik yönleri tamamlar ancak sabır gösterilmesi ve karşılıklı taviz verilmesi gereken çok fazla konu olduğu için sorun yaşanması çok kolay olacaktır.

Akrep Burcu İçin En Uyumlu Burçlar

 • Balık Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Akrep Burcu
 • Boğa Burcu
 • Başak Burcu
 • Oğlak Burcu

Akrep Burcu İçin En Uyumsuz Burçlar

 • İkizler Burcu
 • Terazi Burcu
 • Kova Burcu
 • Koç Burcu
 • Yay Burcu
 • Aslan Burcu

 

İlgili Konular

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Burç Uyumları

Akrep Burcu Kadını Burç Uyumları

Akrep Burcu Burç Uyumları

www.akreportal.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir