Kategoriler
Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep Burcu Neden Sevilmez? Akrep Burcundan Neden Uzak Durulur?

Akrep Burcu Neden Sevilmez?

Akrep Burcu Neden Sevilmez

Akrep burcu neden sevilmez? Akrep burcunu sevmeyenler neden sevmezler? Akrep burcundan neden nefret edilir? Akrep burcu insanlarından neden uzak durulur?

Akrep burcu en sevilmeyen burçlar arasında yer alır. Bu durum doğal özellikleri ile ilgilidir. Ama hemen panik yapmayın, güneş burcu akrep olan her insan bu kategoride yer almaz.

Yazacaklarım güneş, yükselen burç, Merkür, ay burcu ve 3. Ev gibi önemli konumlarından güçlü akrep burcu ile Mars ve Pluto etkisi alanlarla ilgilidir. Hava unsuru etkisi ile toprak etkisi farklı olabilir.

Akrep burcu neden sevilmez?

Bulunduğu grup gibidir. Su gibi bazen dalgalı, bazen durgun, bazen bulanık ve bazen de berraktır.

Yazarken diğer akrep burcu erkeği ve kadınında gördüklerimi ve kendimle ilgili olanları gözönünde bulundurarak yazayım.

 • Akrep burcu soğuktur
 • Agresiftir
 • Bireyseldir, grup uyumu yoktur
 • Pis pis sırıtır
 • Gülümsemesinde bile bir sinsilik vardır
 • Şehvet düşkünüdür
 • İstemediği şeyler karşısında empati duygusunu kaybeder
 • Kimseye minneti olmadığı için dik başlıdır
 • Aşırı gururludur
 • Kıskançlığı bıkkınlık derecesindedir
 • Sır doludur, gizemlidir, hiçbir zaman tam olarak tanıyamazsınız
 • Duygusal oyuna girmezseniz yanıltıp kandırmanız zordur
 • Sezgileri güçlüdür, aklınızı okuyup ne yapacağınızı anlayabilir
 • Sizi maniple ederek kolayca yanıltabilir.

Kolayca Etki Altına Alabilir

 • Tehlikeli bir hipnotik ve telepatik etkiye sahiptir. İyi yönde de kötü yönde de enerjiyi etkiler.
 • Sınırları zorlar, peşinden sizi de sürükler.
 • Sorarsanız ne görmüşse onu söyler. Mutlu etmek için konuşmaz.
 • Duygularını konuşarak çok nadir anlatır, su etkisi burçlar harici için sıkıcıdır
 • Herşeyin karşılığını verir, karşılık bekler.
 • Sevgi, romantizm ve pembe tonlar beklemeyin. Siyahtır, kırmızı ve gridir.
 • Kararlıdır. Verdiği kararların sorgulanmasına ve değiştirilmeye çalışılmasına deli olur.
 • Çok inatçıdır. Yanlış olduğunu bile bilse kolay vazgeçmez. Herkesin unutmasını bekler.
 • İstediği bir şey varsa etkilediği insanlarla ortalığı karıştırtır, alacağını alır ve toz olur.
 • Kin beslediği bir insandan intikam almadan rahat edemez.
 • Yaptıklarının başkalarının yapamadığı ve cesaret edemediği şeyler olmasını ister. Tipik Mars etkisi vardır.

Bu liste düşündükçe uzatılmaya son derece müsait bir listedir. Benim bir kopyam olsa ve onunla yaşamak zorunda kalsam beni, bende sevemezdim. Çok ukala, sinsi, pişkin, kıskanç, dik başlı, inatçı, herşeye burnunu sokan… Aynı ortamda ikinci bir benle yaşayamazdım. Başkaları nasıl sevsin. Yalnız olmak en azından her istediğimizde bu yüzden çok önemli…

Akrep burcunun sevilmemesinin nedeni daha çok kolay bir insan olmaması ile ilgilidir. Kolayca yönlendirilemez, etkilemek ve istemediği bir şeyi yaptırmaya çalışmak zordur, yalnız takıldığı için başkasına muhtaç olmadan her işini kendisi yapmaya çalışır, gururludur, herşeyi hemen kabul etmez..

İnsanlar kolayı olanı severler, Akrep burcu kolay anlaşılabilen bir burç değildir.

Bir de doğum haritasında sert etkiler almışsa insanı kolayca gerip sinir edecek bir yapıya sahip olabilir. Bunun için özel bir çaba harcamasına da gerek yok, gözlerini üzerinize dikip düz, soğuk, derin ve ruhsuz bir şekilde bakması yeterli.

Öyle bir bakar ki, baktığı insanlar kendilerini suçlu hissederler. Her an üzerine atlayıp bir şeylerle suçlayacakmış gibi dururlar. Bunu bende yapıyormuşum farkında değilim, ilk öğrendiğimde şaşırmıştım. O zamanlar burç etkileri ile bu kadar ilgili değildim.

korkutuyorsun beni” bunu size baktığı için birine söyleme ihtiyacı duyuyorsanız işte o akrep burcudur veya akrep burcu etkisi almıştır. Akrep burcunu çoğu insan sevmez ama mecburen saygı duyup çekinirler.

Ne zaman ne yapacağı belirsiz

İyi bir dinleyici olduğunuz için arkadaşınız yanınıza gelir ve anlatmaya başlar. Belli ki çok bunalmış ve sıkılmıştır. Birileri içine dert etmiştir. Anlatır, anlatır, anlatır… Siz analizler yapıp ona yardımcı olmak için önerilerde bulunursunuz, boş konuşmazsınız, ciddi ciddi faydalı olmaya çalışırsınız.

Anlatmaya devam eder. Bir akrep burcu söylediklerinin boşa gittiğini ve dikkate alınmadığını görünce aniden kendisini hafife alınmış hisseder ve sert tepki gösterebilir. Gözlerinizi sonuna kadar açıp tüm yüz hatlarınızı gererek gama frekansı ile yayına geçersiniz. Artık dinlemeyi bıraktığınız insana “yeter” kelimesinin neden insanlara isim olarak konulduğunu anlayacağı dilden anlatırsınız.

İlk kez yaşamışsa neye uğradığını şaşırır. Çöp kovası mıyım ben hiç boşaltmadan sürekli atıyorsun içine. Ben sorun yaşadığımda senin yaptığını yapsam dayanabilir misin?

Bu durumda bir terazi burcu olmak gerekir. Ortamı ve iletişimi dengede tutmaya çalışır. Üzülür ama üzmez. Balık, yengeç veya ikizlerde olabilir. İkizlerden fırsat bulup konuşabilirse… Akrep olunca “herşey senin istediğin gibi gitmez, sınırlarım var” der ve size net hatlar çizer. Orada dur bakalım….

Kaç insan bunu sevebilir ki? İnsanlar herşeyin kendi istedikleri gibi olmasını ve memnun edilmeyi severler. Akrep burcu bilinçli bir tercihle sınırlar çizmez, istese de bir noktaya kadar zorla sabredebilir. Sonunda pençesini geçirip can yakar. Mars etkisi ile sınıra kadar sabretmiş bir akrep burcu, tehlikeli bir savaşçıdır.

Akrep Burcu Neden Sevilmez?

Akrep burcu neden sevilmez? Çünkü başkasına çok az ihtiyaç duyar, yalvarmaz.

Akrep burcu neden sevilmez? Gerçekten gıcıktır. Sinir sistemi ile oynamak özel ilgi alanıdır. Bundan keyif alır.

Akrep burcu neden sevilmez? Unutmaz. Yıllar sonrada olsa yapacağını yapar, “hatırlar mısın, şu zamanda…” diye başlar. Siz hatırlayamaz ne olduğuna anlam bile veremezsiniz.

Akrep burcu neden sevilmez? Yalnızlığı sizden daha çok sever.

Akrep burcu neden sevilmez? Duymak istediğinizi değil, gördüğünü söyler.

Akrep burcu neden sevilmez? İnsanı sadece bakışları ile kolayca komplekse sokabilir.

 

Her insan aynı değildir. Her burçta aynı değildir.

 

İlgili Konular

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

 

www.akreportal.com

24 Mayıs 2019

“Akrep Burcu Neden Sevilmez? Akrep Burcundan Neden Uzak Durulur?” için 15 yanıt

Burcun sıkıntıları ile yoğrulup burcun analizi gene bir akrep burcu tarafından yapılınca ortaya sadece gerçekler çıkıyor. Beğenmenize sevindim.

Çok zor akrep olmak çocukluktan beri hep başka bir insan olmak istedim ,şimdi 24 yaşındayım ve her ortama giremiyorum bazen evden çıkacakken bile kapıyı zor açıyorum kıskancım kinci çıkarcı birazda salak acı çekmek caninin yanması bi insana neden normal gelir ve acımasız olmak duygusal yaşamak hep tetikte olmak kötü düşunceler hep meşgül etmiştir beni bu burcun insanı başkasına yardim eder kendine etmez başkasının doğrularını kabul eder kendininkileri etmez bu burç bıçak üstünde yürür gıkını çıkarmaz çok ağladım neden ben böyleyim diye fakat hiç yardim etmedi konuşmaktan bile çekiniyorum bazen gözlerimi söküp atmak istiyorum bilmiyorum ilkel bir canlı gibiyim fakat hep geçmişte yaşıyorum o kadar zorlaniyorum ki yeni birşeyler yapınca öğrenince fakat şu bi gerçek ki aile ve çevre insanı iyi de yapıyor kötüde akrep burçları birşey iyide gitse onu yine bok ediyor yani ben böyle yaptım bi kız var tam güvenini kazanıyordum ve nedense bok ettim gitti bağlı kalamıyor bu burcun insanı ben böyleyim , gereksiz bi burç olduğunu düşünüyordum sonra şu gurubuna bakınca onların eksik yanlarını tamamladığını gördüm fakat yine bir çikarcilikla ,sanki gözleriyle yaşıyor bu burç göze hitap etmeyen hiç birşey dikkatini çekmiyor . Bağzı akrepler var onları görünce tiksiniyorum öyle bi çıkarcı ve kötü niyetle böyle takıntılı şekilde olmaları igrendiriyor çok büyütüyorlar ve boktanlar. Mesela oğlak burçlarında böyle dışardan güvenilir görünüyor fakat öyle değil onlarsa çıkarcı katılar insanı yanıltiyorlar, fakat onlara ahlaki açıdan bi sorun teşkil etmiyor duygusuz şekilde davranıyorlar fakat duygusallar insanı sadece kullanır ve işine yarıyorsan yanındasın yaramıyorsan çöp ve çöp olman bile umurlarında değildir çünkü daima kullanacağı insanlar vardır ve kimseye muhtaç değildir duygusal insanlar bahane üretir duygusal olmayanlar üretkenliğe ve tavra bakar oğlak burçları böyle karma bi burç iyi kötü sevecen katı çıkarcı güçlü bünyeye sahipler. Akrep olmak beni öldürüyor

Yaşadığın durum sadece Akrep burcu olmanla ilgili değil. Doğum haritanda Satürn enerjini kesiyor olabilir. İletişim ve sosyal ilişkilerle ilgili konumların olumsuz etkilenmiş olabilir. Hava grubu burçlarında ve diğer burç gruplarında da olabilecek doğal bir durum.
Güzel haber, bu gibi etkiler uzun süreli olmaz. Süreci nasıl değerlendirdiğin oldukça önemli. Şu an senin gördüğün ayrıntıları normal kabul ettiğin insanların görebilmeleri mümkün değil. Kendine acımayı bırakıp keşfetmeye çalışman daha kazançlı olur. Mars ve Pluto etkileri hem madde hem madde ötesi kapıları aralamana olanak tanır. Doğum haritanı çıkar ve sorunun kaynağını bularak işe başla. Aksi taktirde sürekli suçlu arar durursun.

Bildiğiniz cehennem burcu uzak durun. İyilik yaparsınız yada iyi yaklaşırsın başka bir dert kötülükle yaklaşırsını başka vicdani bir derd. Bu konuda tanrısal ruhları bile zorlayabilirler. Ama gercekten güçlü bir tutarlılık karşısın da tuzla buz olabilirler. Dedim ya burada da vicdan el vermiyor. Bendeniz de boğa burcuyum.

Birsey sorcam. Ben bu kadar laf saydim akrep burcu erkegine. Egoist kendini düşunem yalancisin dedim . Beni görmek istemedigini cvp vermedigini hatta söyledim sil numarami niye silmiyorsun diye. Halen bana yaziyor . Bazi sorulara cvp vermiyor. Cok pis ve gıcık. Odun adam. Normalde gururludur madem öyle neden hala yaziyor. Gülümseme emoji yada hal hatir sorma gibi. Hakli haksiz suçladın beni diyor. Ben onlari gururlu biliyordum hata kabul etmeyen domine eden sorgu suale gelmeyen.

Aranızdaki yaşananların ayrıntılarını bilmeden, her iki tarafı da dinlemeden objektif bir yorum yapmam mümkün değil. Genel olarak değerlendirecek olursak;

Bu şekilde davranmasının mutlaka kendince nedenleri vardır. Belki gerçekten seviyordur, belki Mars enerjisi çarptıkça sizden beklentileri oluyordur bunu biz bilemeyiz.

Ancak bir akrep burcu erkeği bir başkasına göre gurursuz denilebilecek hareketlerde bulunuyorsa mutlaka gizli veya açık sebepleri olabilir. Cinsel yönden size karşı ilgisi varsa ve doğum haritasında sizi kendisine çekecek konumlar bulunuyorsa istemese de bir süre sonra tekrar sizinle irtibat kurmak ister. Akrep burcunda kendince geçerli sebepler yoksa şehvet gözünü bulandırabilir. Tutku mantığını örtebilir. “Gurur” kelimesi anlamını yitirebilir. Bu enerji yoğunluğunu yaşamayan bilemez.

İki konu önemlidir. Cinsel enerji potansiyeli (Mars etkisi) Gizemli oluş (Pluto etkisi) Cinsel enerji tavan yapıp Mars enerjisi çarptığında alternatifi yoksa bir anda herşeyi unutabilir. Pluto etkisi ile istek ve taleplerini o kadar karmaşık yollarla yansıtır ve muhatabını öyle manipüle eder ki kendisi de yanılsamalara yenik düşer. Bu durumda gurur cebindeki çerez kıvamına gelir. Önemini yitirir.

Bunların dışında belki sizi gerçekten seviyordur ve tutku ile bağlanmış ta olabilir. O kısmı da sizin anlamanız ve bilmeniz gerekir.

İstediğiniz sizden gerçekten uzak durması ise onu tüm iletişim kanallarınızdan banlayabilirsiniz. Kararlı olduğunuzu gördüğünde vazgeçecektir. İletişime açık olduğunuzu gördüğünde her defasında farklı sebeplerle sizi kendisine çekmeye çalışabilir.

Merhaba, bir akrep burcu erkeğinden hoşlanıyorum. Kendim de bir akrep kadınıyım ve onu akla gelebilecek her konuda en iyi şekilde anlıyorum, çünkü dünyaya baktığımız pencere aynı. Kendisi çok zor olaylar yaşamış, çok acı çekmiş biri. Beni sevdiğini hissediyorum ama nasıl yaklaşacağımı, nasıl derdine ortak olup onun yanında olduğumu hissettireceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, söyleyecekleriniz benim için çok faydalı olabilir. Sayfanız tek kelimeyle mükemmel, burcumu en iyi şekilde anlatmışsınız. Birde cinsellik konusunda tüyolar verirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Merhaba Ebrar Hanım.

Cinsellik konusunda Akrep Burcu ve Cinsellik linki altındaki konulardan bilgi alabilirsiniz. “Tüyo” için yeterli gelmezse ayrıntıya girerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Akrep erkeğine yaklaşımınız nasıl olmalı? Siz de bir akrepsiniz bilirsiniz “çok çekmiş, ezilmiş, bükülmüş, acıların çocuğu, yıkılmış” izlenimi vermeyi de karşıdan bu şekilde görülmesini de sevmeyiz. Mars etkisi altındayız. Dik durmamız ve güçlü olmamız gerekir. Gururluyuz ve kimsenin gururumuzu kırmasına izin vermeyiz. Sadece kibir noktasına geldiğimizde acizliğimizi yaşayarak görür ve dersimizi alırız. Ama bir başkasının “zayıf, küçük, çökmüş” demesine izin vermeyiz.

Ona, yaşadığı tüm zorluklara rağmen ayakta kaldığını ve ne kadar güçlü olduğunu hissettirin. Gururunu okşayın. Gücünü hissetmesini sağlayın. O bir şey söylemeden üzerine gitmeyin. Anlatırsa dinleyin. Destek isterse destek olun. Yaşadıkları onunla ilgilidir siz müdahale etmeyin. Sadece gurur duyun ve gurur duymasını sağlayın. Bilirsiniz biz Akrepler konuşmadan da anlaşabiliriz. Ona enerji veren bir bakışınız ve tebessümünüz bile çok sözden daha iyi gelecektir. Yanında olduğunuzu bilmesi yeterlidir.

Dediklerinizde çok haklısınız, iletişim için illa konuşmamıza gerek olmuyor. Sitedeki tüm yazıları okudum, hatta bazılarını birkaç kez. Cinsellik konusunda istediğim tüyo ise şu şekilde, eminim ikimiz de birbirimizi arzuluyoruz, arada güzel bir çekim var ama bazı şeyleri nasıl başlatacağımı bilemiyorum. Hem cinsellik konusunda hem duygularım konusunda. Yani, nasıl açıkça belli etmeye, göstermeye başlayabilirim? Tek istediğim her konuda “Onu nasıl daha çok mutlu edebilirim?” sorusunun cevabını bulmak. Siz de bilirsiniz ki biz akrepler sevdiğimizin ayaklarının altına dünyayı sersek az geliyor.

Takıldığınız konularda sezgilerinize kulak verin, içinizden geldiği gibi davranın ve bazı şeyleri akışına bırakın. Akrepler bir şeyleri sorun etmeye başladığında dar bir alanda hapsolmaya başlıyorlar. Bazı şeyleri açıkça belli etmekten çekinmeyin. Gözlerinin içine bakın ve içinizden geçenleri ona söyleyin. Ona dokunun, ona dokunmak karşılıklı olarak enerjilerinizin etkileşime geçmesini de sağlayacaktır. Dokunmak mutlaka uç noktalarda olmak zorunda değil. Elini elinize almak, elinden tutmak, elinizi beline sarmak… Karşılıklı enerjinizi hissetmenizi sağlayacaktır.

Bir araya geldiğinizde sadece o anın tadını çıkarmaya çalışın. Bir şeyleri başlatma çabası içine girmeyin. O an geldiğinde kalplerinize hakim olamazsınız. Emin olun siz ne yaşıyorsanız o da onu yaşar. “Onu nasıl mutlu edebilirim” sorusu için; yaşadıkça bunu her ikinizde karşılıklı olarak birbirinizde zaten göreceksiniz. Şu an olabildiğince ruhsal yönden bütünleşmeye çalışın. Ruhlar bütünleşirse bendenler raks edecektir.

Evlenme niyetiniz varsa olası olabilecek sorunları gözden geçirin. Sevgi yoğun iken bazı ayrıntılar gözden kaçabilir. Akrep keşfetmeyi sever keşfettiğinde ise merakı azalır. Tüm dünyanızı keşfetmesin. Akrepte gizem bittiğinde büyü bozulabilir. Hiçbir şey için acele etmeyin. Önce duygusal yoğunluğa ağırlık verin.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, kendinize iyi bakın, iyi günler.

Az önce baktım müsait olunca mail adresinize yazarım. Fazla devrik cümle kurmuşsunuz kimin ne söylediği biraz karışmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir