Kategoriler
Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep Burcu ve Tehlikeli Yanları

Akrep Burcu ve Tehlikeli Yanları

Akrep Burcu ve Tehlikeli Yanları

Akrep burcunun tehlikeli yanları nelerdir? Her burcun kendine göre zayıf, güzel ve tehlikeli yanları vardır. Bu tanımlar diğer burçların özelliklerine ve yaklaşımlarına göre değişir. Mesela balık burcu için akrep burcu tehlikeli değil korunaklı ve güvenlidir ama yay burcu, balık burcu için epmatik olmadığı için kırıcıdır.

Akrep Burcunun Tehlikeli Yönleri

Yukarıda da bahsettiğim gibi “tehlikeli” şeklinde niteleyeceklerim burca göre değişir. Bazı burçlar için tehlikeli yönleri heyecan verici de olabilir.

Hangi durumlarda tehlikeli olabilir?

Yalan Konuşulduğunda

Akrep burcu sabit bir burç olduğu için yeni şartlara uyum sağlamakta zorluk çeker. Onun için herşey net olmalıdır. Sözler ve davranışlar arasındaki çelişkiler O’nu sabit olan bir şeyleri bozup yeni durumlara uyum sağlamaya zorlayacağı için öfkelenecektir. Çünkü yalan söylendiğinde zihninde oluşturduğu sabit değerler çökmeye başlar ve kendisine bir sorumlu arar.

Güven Duygusunun Yıkılması

Güveneceği insan demek kendisini hayal kırıklığına uğratmayan, zihnindeki değerlerin değişimine uğramasına neden olmayan insan demektir. Güvendiği insanın güvenini sarsması öncelikle kendisinin yanıldığını ve kendisinin hata yaptığının ortaya çıkmasına neden olur. Çünkü tüm güçlü sezgilerine ve analitik yeteneğine rağmen tanıyamamıştır veya fazla taviz vermiştir. Öncelikle neden güvenilmemesi gereken bir insana güvendiği için kendisine, daha sonra da bu insanın kendisini yanıltmasından dolayı O insana büyük bir öfke duyar.

Yalan ve güven konusu akrep burcu için çok önemlidir ve bu iki konuda öfke duymasına neden olacak hatalara karşı tepkisi her zamankinden yüksek olur.

Akrep burcu tehlikeli mi

Cesaret ve Sınırların Zorlanması

Mars etkisi altında olan Koç ve Akrep burçları diğer burçlara göre daha cesur olurlar. Başkalarının geri çekildiği durumlarda onlar ısrarla ileri giderler. Koç burcu bunu açıktan ve yüksek sesle yaparken Akrep burcu yaptığının herkes tarafından bilinmesi ile fazla ilgilenmez.

Eğer akrep burcu ile birlikte iseniz onun bu yönünü bilerek hareket etmenizde yarar var çünkü yapacağını söylediği bir şeyi yapmakla kalmaz sizi de enerjisi büyüleyerek ile beraberinde sürükler. Mağaranın sonunu görmeden geri dönmeyeceğini söylemişse bunu yapacağına emin olabilirsiniz. Size korku verenler Mars etkisi altındaki insanlara heyecan verir.

Arkasına takılıp gittiğiniz insan sizin de aynı heyecanı yaşamanız için daha ısrarcı olup bir mağaradan çıkıp diğerine girmek isteyebilir. Bu konuyu hayatın her alanı için düşünebilirsiniz. Başkalarının yapmaya cesaret edemediği şeyleri, akrep burcu sadece heyecan yaşamak için gözünü kapayıp yapmak isteyebilir.

Sınırları Zorlamaya Hazır Olun

Bazı burç özellikleri sınırları zorlamak için büyük çaba harcarlar. Her burç özelliklerine göre kendi sınırlarını zorlamaya programlıdır. Başak titizlik konusunda, Oğlak iş hayatında, Balık hayal dünyasında, Terazi estetik ve güzellik konusunda, Yay yaptığı yolculuklarda…

Akrep burcu ise ruhsal alanda kendi sınırlarını sonuna kadar zorlamaya çalışır. Bu süreçte korku ile heyecan arasında kalabilirsiniz. “Korku” olarak tanımladığınız herşeyi o heyecan duymak için yapabilir. Sizin için tehlikeli olanlar Akrep burcu için heyecan verici olacaktır.

Bir akrep burcu ile birlikte iken,

  • Yalan söylemeyin.
  • Güvenini sarsmayın.
  • İnandığı bir konuda sonuna kadar gideceğini bildiğiniz halde endişeli iseniz yola birlikte çıkmayın.
  • Korkuyorsanız ve kaybedecek çok şeyiniz varsa elinden tutmayın.
  • Ruhunuzu hissedemiyorsanız yan yana yürümeyin.

 

İlgili Konular

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep Erkeği Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Akrep Kadını Olumsuz ve Kötü Yönleri

www.akreportal.com

“Akrep Burcu ve Tehlikeli Yanları” için 2 yanıt

Merhaba, yaptığı hatalara rağmen barıştık ve herşey eskisinden de güzeldi. Pişman olduğunu çok belli ediyordu ve eski hatalarını yapmıyordu. Fakat beni işiyle alakalı çağırdı bir yere gidemedim başka bir sözüm var dedim. 1 gün boyunca soğuk yaptı ama üstelemedim. Sonra sosyal medyadan benim bilmediğimi sandığı eski sevgilisi ve onun arkadaşını ekledi..Çok sinirlendim ve bir daha yazmaması için eski sevgilimle barıştık bir daha görüşmeyelim dedim. Ne zaman istersen buradayım arkadaşça görüşürüz vs dedi. Hiç yazmadım,2 hafta geçti gene o yazdı, samimi konuştuk bana beni terkettin falan diye esprili yaklaştı,üstelemedim. Sizce niyeti nedir, bazen beni gerçekten önemsiyor diyorum ama eski sevgilisini tekrar takip etmesi ve benim onu herşey güzel giderken başkası için bırakmam onu nasıl etkilemez,gurur yapar bırakır çoğu kişi,o beni bu sebeple bıraksa asla geri dönmezdim mesela,bu yüzden önemsemediğini de düşünüyorum. Haksız mıyım?

Merhaba.

İkiniz karşılıklı kılıç çekmişsiniz. Eleştirdiğiniz hatayı siz de yapıp eski sevgilinize geri dönmüşsünüz.
İlk hatanız eski sevgilisini neden eklediğini sormamışsınız. Konuşmamışsınız. Kendiniz bir çıkarımda bulunup hareket etmişsiniz. Belki gerçekten arkadaş olarak ekledi bilemeyiz bunu.
İkinci hatanız yaptığı davranışa rağmen onunla konuşmaya devam etmişsiniz. O da ağzınızı aramak için “terkettin” ifadesini kullanmış. Peki o sizin davranışınız için ne düşünüyordur? Ya hiçbir şey sizin düşündüğünüz gibi değilse…

Olayların perde arkasını ve insanların gerçek niyet ve düşüncelerini tam olarak bilmeden bir şeyler söylemek doğru olmaz. Ancak gurur meselesinden devam edelim. Böyle bir durumda hamlenizi görüp yaptığınızı ciddiye almadığını göstermiş te olabilir. Sadece arkadaş olarak kalmak ve belki tekrar yakınlaşma olur düşüncesi ile kapıları açık bırakmak istemiş te olabilir. Siz “terkedilen gurur yapmaz mı?” diyorsunuz ama o sırf eski sevgilisini listeye ekledi diye siz de gidip eski sevgilinizi oyununuza dahil ederek karşılık veriyorsunuz. Peki eski sevgiliniz kendisi ile neden barıştığınızı biliyor mu?

Hem o hem de siz ilişkiyi yaşanmaz hale getirmişsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA compliant image