Kategoriler
Akrep Burcu Kadını Uyumu

Akrep Kadını Burç Uyumu – Akrep Kadını Hangi Burçlarla Uyumludur?

Akrep Kadını Burç Uyumu - Akrep Kadını Hangi Burçlarla Uyumludur?

Akrep Kadını Burç Uyumu – Akrep Kadını Hangi Burçlarla Uyumludur?

Akrep kadını burç uyumu, Akrep kadını hangi burçla uyumludur, hangi burçlarla anlaşabilir? Hangi burçlarla daha uyumludur ve hangi burçlarla anlaşamaz?

Öncelikle akrep kadınının karakteristik özelliklerine bakalım,

Akrep burcu kadınının anlaşabildiği ve anlaşamadığı burçları ikinci bölümde bulabilirsiniz.

Akrep Kadını Karakteristik Özellikleri

Akrep kadını burç uyumu ele alınırken, aşağıdaki maddelere dikkat etmekte yarar vardır.

Sabit Özelliklere Sahiptir

Akrep kadını sabit olduğu için nitelikleri zor değişir. Akrep kadını burç uyumu için sabit unsurlar öncelikli olmalıdır.

Yani değişken bir yapıya sahip değildir. Doğru dediği doğru, yanlış dediği yanlıştır. Değiştirmeye çalıştığınızda veya savunduğu bir şeye itiraz ettiğinizde refleks gösterir. Her insana ve ortama hemen uyum sağlayamaz. Uyum sağlayabilmesi için birlikte olduğu insanları ve ortamı en ince ayrıntısına kadar tanımalı ve kendisinden bir şeyler bulmalı, benimsemelidir.

Aradan yıllar geçse de temel prensiplerinde çok az değişim olur. Yaşamında değişim sadece gerekli olduğunda gerçekleşmelidir.

Akrep Kadını Su Grubunda Yer Alır

Derin Duygulara sahiptir. Akrep kadını burç uyumu ile uyumlu bir ilişki için duygusal ve hissel özellikler ön planda olmalıdır.

Su gurubu insanları derin duygulara sahiptirler. Hava gurubu gibi yüzeysel değildirler. Bir konu hakkında araştırma yaptıklarında en ince ayrıntılarına kadar inmeleri gerekir. Duygusal yönleri mantık kabuğunun altında gizlenmiştir ve duygularını diğer su gurubu burçları olan yengeç ve balık burcu gibi dışa yansıtmazlar. Dışı ve mantığı, Kova burcu. iç dünyası ve duyguları, balık burcu gibi diyebiliriz.

Duygusallığı tutkuludur. Sevmişse tam sever ruhunda hisseder. Sevmemişse, ne yaparsanız yapın sevdiremezsiniz. Çünkü sevgisi ruhsal algıları ile ilgilidir. Sadece gördükleri ile değerlendirmezler.

Akrep Kadını Emir Almayı Sevmez

Yönetir ama bunu açıktan yapmaz. Akrep kadını burç uyumu için öncü burçlardan uzak durmalıdır.

Bu yönüyle koç burcunu andırır ancak koç burcu gibi açıktan emirler verip yönetmez. Gerçekten ulaşmak istediği bir şeyler varsa etrafındaki insanları maniple ederek amaçlarına ulaşır. Sonuçta istediklerini elde eder ama kimse ne olup bittiğinin farkına varmaz.

Birisi emir verdiğinde, bir şeyler yapmasını istediğinde bir anda sert tepki verebilir. Başkaları tarafından yönetilmeyi ve yönlendirilmeyi kabullenemez. Sadece sevdiği, değer verdiği ve kendisini yönlendirmeye çalışmayacağına emin olduğu insanların önerilerini dinler.

Akrep kadını burç uyumu

Hayatı Kendi Kuralları ile Yaşar

Toplumsal yapıyı önemsemez. Kendisi gibi sıradışı çizgilere sahip burçlarla daha iyi anlaşır.

Bu yönü kova, oğlak ve yay burcunu andırır. Bireysel bir yapısı olduğu için topluma uymaz. İç dünyasında belirlediği kurallara göre yaşar. Yaşantısının sorgulanmasına ve müdahale edilmesine hiç tahammülü yoktur. Çoğu insan, hayatına müdahale edildiğinde gösterdiği tepkileri kibir olarak algılayabilir ancak bu kibirden ziyade zihninde oluşturduğu yaşantının sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için gereklidir.

Kendi kuralları ile yaşaması, sosyal alanda uyum sorunu yaşandığının algılanmasına neden olabilir ancak O bu algıları da önemsemez. Boğa burcu gibi inatçı yapısından dolayı eleştirildiğinde daha sert tepkiler vererek, yaptığının yanlış olduğunu bilse de geri dönmez. Geri adım atacaksa da atmaz. Daha ileri gider. İnatlaşma etrafındaki insanları çileden çıkaracak boyutlara ulaşabilir.

Ciddiyet, Güven ve Sadakate Önem Verir

Akrep kadını burç uyumu olmazsa olmazları arasında güven, sadakat ve ciddiyet gelir. Bu noktada özellikle hava unsurlarından uzak durmalıdır.

Eğlenmeyi bilir ancak laubaliliğe tahammül edemez. Akrep kadını için herşeyin bir yeri vardır. Ciddi olunması gereken durumlarda bu atmosfer bozulmamalıdır. Güvenilmez, yalan söyleyen ve sadık olmayan insanlardan uzak durur.

Sıradanlığı Sevmez Sınırları Zorlamayı Sever

Uyumlu bir birliktelikte akrep kadını ile burç uyumu sağlanabilmesi için kova burcu etkileri ilişkiyi renklendirecektir.

Akrep burcu kadını her ne kadar sabit bir burç olsa da sıradanlığa uzun süre tahammül edemez. Yaşamında kendisini ve birlikte olduğu insanları zorlayacak bir şeylere ihtiyaç duyar. Aslında ihtiyacı ruhsal yapısının günlerce süren güneşli havalardan sonra fırtınada çalkalanmaya ihtiyaç duymasından ileri gelir.

Sahil kenarında dalgasız bir denizi izlemeyi sever ama her gün aynı manzaradan sıkılır. Zaman zaman gök gürültüsü ve coşkun dalgaları arzular. Yaşamına heyecan katacak farklılıklar arar. Bu yönü ile iç yapısında sabit olmadığını söylemek yanlış olmaz. Değişkenliği yaşamındaki sabit unsurlarda değil ruhsal yapısında arzular.

Heyecan, korku, endişe ve zorluklar ruhuna egzersiz yaptırır.

Gündüzleri Değil Geceleri Daha Aktiftir

Gecenin sessizliğini ve durgunluğunu, gündüzün karmaşasına tercih eder. Gizemli ve karanlık olmayı sever. Her yaptığını herkesin bilmesini istemez. Gündüz herkes herşeyi görebilir rahatsız olur. Gece ise karanlıktır ve her şeyin üzerini örter.

Bu akrep kadını için içsel özgürlüğün başladığı noktadır. Beyni gece daha aktiftir çünkü ruhsal kanalları daha açık hale gelir.

Akrep kadını burç uyumu, akrep kadını hangi burçlarla anlaşabilir

Akrep Kadını Burç Uyumu, Hangi Burçlarla Daha Uyumludur?

Akrep kadını hangi burçlarla daha iyi anlaşabilir? Akrep kadını burç uyumunda dikkat edilmesi gereken noktalar!

Akrep kadınının saydığımız özelliklerinden sonra hangi burçlarla daha uyumlu olabileceğini anlamışsınızdır.

Hemen belirteyim her insanın doğum haritasında 12 ev bulunur. Güneş burcunun ne olduğu O insanın tüm özelliklerinin güneş burcu ile ilgili olduğu anlamına gelmez. Evlenmeyi düşündüğünüz bir insanın diğer evlerine de bakmalısınız.

Özellikle evlilik evi olan 7. Ev ve sosyal yaşantısı ile iletişimini konu alan evlere. Doğum haritasında evlerin anlamları

Akrep kadını hangi erkeklerle uyumludur ve iyi anlaşabilir?

  • Emir vermeyen, kontrol altına almaya çalışmayan,
  • Özgürlüğünü kısıtlamayan,
  • Sadık ve güvenilir,
  • Duygusal derinliğe sahip,
  • Yüzeysel değil derinliği olan,
  • Ayrıntılara önem veren,
  • Ciddiyetini korumasını bilen.

Bu özellikleri ile aşağıdaki burçları doğrudan eleyebilirsiniz.

Ön inceleme Ateş, Hava, Hava, Su ve Toprak Grubu Burçları

Akrep kadını burç uyumu. Akrep kadını anlaşamadığı burçlar Ateş ve Hava gurubu içerisinde yer alır. Bu burçlarla olan aşk uyumu da düşüktür.

Akrep Kadını Uyumsuzluk Tablosu

Koç burcu erkeği (Ateş gurubu)
Aslan burcu erkeği (Ateş gurubu)
Yay burcu erkeği (Ateş gurubu)

İkizler burcu erkeği (Hava gurubu)
Terazi burcu erkeği (Hava gurubu)
Kova burcu erkeği (Hava gurubu)

Koç, aslan ve yay burcu erkekleri ateş gurubunda yer aldıkları için su gurubu ile ters düşebilecek özellikleri bulunur. Bunlar arasında burç uyumu olarak yay burcu erkeği ile uyumu koç ve aslan burcu erkeğine göre daha iyi diyebiliriz.

Hava gurubu burç erkekleri ise akrep kadını için fazla yüzeysel ve derinliği olmayan burçlardır. Bunlar arasında da burç uyumu olarak kova burcu erkeği, ikizler ve terazi burcuna göre akrep kadınına daha yakındır. Ancak bu yakınlık uzun bir birliktelik anlamında değil kova burcunun farklı ve sıradışı çizgisi ile ilgilidir. Arkadaş olarak uyumları akrep kadını için birebirdir. (Ukalalığı bulunmayan, herşeyin en iyisini ben bilirim ve yaparım demeyen kovalar için geçerli)

Akrep kadını burç uyumu, uyumlu olduğu burçlar, uyum tablosu

Akrep kadını burç uyumu. Akrep Kadınının uyumlu olduğu, anlaşabildiği burçlar

Akrep Kadını Anlaştığı Burçlar Su ve Toprak gurubu içerisinde yer alır. Bu burçlarla olan aşk uyumu daha yüksektir.

Akrep Kadını Uyum Tablosu

Balık burcu erkeği (Su gurubu)
Yengeç burcu erkeği (Su gurubu)
Akrep burcu erkeği (Su gurubu)

Boğa burcu erkeği (Toprak gurubu)
Başak burcu erkeği (Toprak gurubu)
Oğlak burcu erkeği (Toprak gurubu)

Balık, yengeç ve akrep burcu erkekleri kendisi gibi su gurubundan olduğu için doğal olarak anlaşır. Ancak akrep burcu kadını durağanlığı sevmediği için balık ve yengeç burcunun sert etkiler alması da gerekir. Sürekli depresif ve duygusal sendromlar yaşayan insanlarla her zaman uyum sağlayamayabilir.

Akrep burcu erkeğinde istedikleri özellikler vardır. Ancak kendi istediklerini; birlikte olduğu insanda isteyeceği için bu birliktelik naifliği kaldıramayabilir. Fırtınalara tutkunsanız ve konumlarınızda uyum söz konusu ise güzel bir birliktelik olabilir. Uyum sağlandığında “ruh ikizi” birlikteliğine daha uygundur.

Boğa burcu, başak ve oğlak burcu erkekleri ateş ve hava gurubuna göre akrep burcu kadını için daha uyumludur. Su ateşi söndürür ama toprağı besler. Burçların birbirleri ile uyumu, gurupların ihtiyaçlarını ne kadar karşıladığı ile ilgilidir.

Toprağın suya ihtiyacı vardır. Su ise toprakla buluştuğunda değer kazanır, bereket katar.

Tüm bunlardan yola çıkacak olursak, Akrep burcu kadını en çok hangi burçla anlaşır? Her insanın doğum haritası farklı olduğu için net cevap vermek zor ancak genel olarak su ve toprak burcu etkisinin görüldüğü burçlardan biri ile anlaşması doğal olarak daha kolay olacaktır.

Akrep Kadını Burç Uyumu Sonuç

Mutlu birliktelikler karşılıklı sevgi, saygı ve ihtiyaçların giderilmesi ile mümkün olabilir. Uyumsuz birlikteliklerde “sabır” tüm sorunları çözebilir ancak, çözüm noktasına ulaşıncaya kadar yıpranmakla geçirilecek süre çok daha verimli hale getirilebilir. İki insanın bir araya gelmesi ile birlikte doğacak çocukların uyumlu ve mutlu bir ailede büyümeleri çok önemlidir.

Evliliklerde burç uyumlarına verilen önem eleştirilse de siz hayati öneme sahip bir konuda karar almadan önce ince eleyip sık dokumaya özen gösterin.

Dış görünüşler, fiziki güzellikler, maddi imkanlar ve çevre zamana karşı aşınıp değişebilen unsurlardır. Kalıcı olan ise ruhların birbirleri ile olan uyumudur. Yaşamınıza ve sizinle birlikte dünyaya gelecek insanların yaşamlarına, sıkıntı değil değer katın.

Akrep kadını burç uyumu en iyi olan burçlar: Balık, Yengeç

Akrep kadını burç uyumu normal seviyede olan burçlar: Boğa, Başak ve Oğlak

Akrep kadını burç uyumu sorunlu olan burçlar: Terazi, İkizler, Koç, Aslan, Yay, Kova

Akrep kadını burç uyumu kendisi gibi akrep olan erkeklerde iletişim sorunu aşılabilirse benzersiz olacaktır.

 

İlgili Konular

Akrep Kadını Evlilik ve Evlilik Uyumu

Akrep Kadını Hangi Burçla Evlenmeli? Hangi Burç Erkeği ile Evlenmeli?

Akrep Kadını Hangi Burçlarla Anlaşamaz, Hangi Burçlarla Uyumsuzdur?

Akrep Kadını Burç Uyumu – Akrep Kadını Hangi Burçlarla Uyumludur?

www.akreportal.com

“Akrep Kadını Burç Uyumu – Akrep Kadını Hangi Burçlarla Uyumludur?” için 12 yanıt

Akrep kadini kova erkeyi 9 yil evlilik mahkeme asamasinda. Sabrim tukendi. Barismaq istemiyorum. Barisirsam kova erkek deyisirmi?

Buna 9 yıl evli olan siz karar vermelisiniz. İnsanın temel özellikleri ne ise onlar kolay değişmez. Akrep ile Kova’yı bir arada tutabilecek sıradışı özelliklerde var ama bunlar ne kadar yeterli siz daha iyi bilirsiniz. Kova burcu ve Akrep burcu temel özelliklerine bakıldığında uyumsuzdur ama doğum haritasındaki 12 ev konumu, gezegen konumları ve açılar bu birlikteliği hangi aşamada verimli hale getirir buna bakmak lazım. Eğer sizden kaynaklı sorunlarda varsa ilişkiyi bitirip yeni bir evlilik yapsanız dahi bu sorunlar başka birisi ile gene devam edecektir.

Hayat size ait. Bu hayatı nasıl yaşayacağınıza siz karar vermelisiniz. İkili ilişkilerde karşılıklı tavizler verilmeden, sabır gösterilmeden mutluluğu yakalamak zordur. Şu açıdan değerlendirin; devam etmek ki bitirmek mi hayatınızı ve birlikte olduğunuz insanların hayatlarını daha kaliteli hale getirir? Düzeltilebilecek sorunlarda sabretmek iyidir ancak düzelmeyecek ve herkese zararlar verecek devamlarda sorunu sadece ötelemeye neden olabilir.

Karşı tarafı da dinlemekte yarar olabilir. Objektif bir şekilde düşünerek karar vermeye çalışın.

Merhaba ben de akrep burcu yum eşim kova burcu anlaşmamız çok zor olsada 36 yıldır evliyim evlendiğimde 16 yaşındaydım anlaşması çok zor bir burç evliliğimiz benim mücadelem ile devam ediyor yaşadığım her şeyi kaderim benim diye yaşıyorum ?

Merhaba. Birlikteliğiniz daim olsun inşallah. Bazen verdiğimiz mücadeleler olabilecek daha kötü şeyleri bizden uzaklaştırabilir bilemeyiz bunu. Seçim yaparız ve yaptığımız seçimlere göre yaşarız. Mücadele etmemiz gerekiyorsa o mücadele farklı şekilde gene olacaktı belki de. Sıkıntılar bitmez sadece adları değişir. Mutlu ve huzurlu olmanızı dilerim.

Akrep burcu kadınıyla bir ilişki yaşadım, problemleri olduğunu onları çözmesi gerektiğini söyleyip ayrıldı. Hiç üstüne gitmedim. 1 ay oldu ayrılalı , 2-3 kez mesajlaştık sadece. Nasılsın umarım iyisindir vs.. Gerçekten geleceğim olduğuna inandığım birisi, ilişkimiz kısa süreli olsada. Şimdi tekrar denemek istiyorum sizce nasıl yaklaşmalıyım? Boğa burcuyum.

çoğu mantıklı çevremde çok iyi anlaştığım insanların burçlarını sorduğumda burada anlatılan burçlar çıktı çoğunlukla. benim sorunumda şu ki uyumlu olsam da bir süre sonra araya bir şeyler girip kopuyorum. belamın gelmesini bekliyorum galiba yaşım 40 olunca imdat fireninin yerini bulsam işe yarar mı?

Ya akrep burcuyum normalde ikizler burcuyla anlaşamamam gerekir ama 7. Evim ikizler olduğundan sadece onunla anlaşıyorum ?

7. evini yani evlilik ve ortaklıklar eviniz ikizler olduğu için evlilik ve ilişki anlamında uyumlu olursunuz. 12 evin tamamını incelemek bu yüzden çok önemli. Çoğunlukla sadece güneş burcuna bakma hatasına düşülür. Bir araya geldiğinizde iletişiminizde iyi ise 3. eviniz ve Merkür’ünüzde uyumlu olmalı veya olumlu açılar almışsınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir