Kategoriler
Akrep Burcu Kadını

Akrep Burcu Kadını Gururu ve Yaşam Döngüsü

Akrep Burcu Kadını Gururu ve Yaşam Döngüsü

Akrep Burcu Kadını Gururu ve Yaşam Döngüsü

Akrep burcu kadını gururu ne kadar yüksektir? Akrep burcu kadını ne kadar gururludur? Akrep kadını gerçekten abartıldığı kadar gururlu mudur? Gururu ile yaşadığı sorunlar nelerdir? Akrep burcu kadınının kibir ve gurur arasındaki döngüsü ve olgunlaşma evresi.

Akrep burcu kadını gururu Mars etkisinin doğal bir sonucudur. Yetiştirilme tarzı, eğitimi ve birikimini de buna eklediğinizde ortaya ne kadar gururlu bir kadın çıkacağını görmüş olursunuz.

Akrep Kadını Gururun Kaynağı Nedir?

Akrep burcu kadını gururu ve kaynağı! Önce birkaç ön bilgi vererek konuya başlayalım.

Mars iki burcu yoğun bir şekilde etkiler. Bunlar Koç ve Akrep burçlarıdır. Koç burcu ile akrep burcu arasındaki farklılık Akrep burcunda Pluto ile birlikte ikinci bir gezegen etkisinin bulunmasıdır. Koç açıktır, güç ve enerjisini açıkça ortaya koyar. İstediğini hemen elde etmek ister. İsteklerinin yerine gelmesinde acelecidir. Hızlı karar alıp uygular, hata yaparak öğrenir.

Akrep burcu ise üzeri örtülüdür. Gizli saklı, sırlarla doludur. İç dünyasının dışarıya yansımasını hiçbir zaman istemez. Akrep burcu insanlarının en büyük endişesi içinde neler olup bittiğinin öğrenilmesidir.

Akrep burcu neden bu kadar gizemlidir? Hiçbir zaman elinde neler olduğunun bilinmesini istemez. Bilir ki insanlar yüzlerine maske takarlar ve bu maskelerini defalarca değiştirirler. Kimin kendisini hangi zaafından yakalayacağını ve bunları kendisine karşı nasıl kullanacağını bilemezler.

Tüm zayıf yönlerini, kozlarını ve başkaları hakkında bildiklerini gizli tutar. En gerektiği anda sahip olduğu etik nispetinde bunları kullanır.

Dış dünyaya ve insanlara karşı bu kadar katı bir tutum sergileyen akrep burcu kadını her zaman başı dik ve güçlü bir izlenim vermeye çalışır. Blöf yapmaz ve yapanı da sevmez. Ancak bu durumun devam etmesi için sürekli mücadele etmesi gerekir.

İç bütünlüğünün korunması
Dışa karşı verdiği izlenimin zedelenmemesi
Kesin ve net çizgisini koruyabilmesi
Kendisine yönelen ve yönelebilecek olumsuz etkilere karşı güçlü olabilmesi için gösterdiği çaba

ve tüm bu mücadelelerin toplamının adı “Akrep burcu kadını gururu” olarak karşımıza çıkar.

Akrep kadını gururu, akrep burcu kadını gururlu mudur?

Akrep Burcu Kadını Gururu, Her Zaman Güçlü ve Mücadeleci

Akrep burcu kadını, burcunun ve etkisi altında olduğu gezegenlerin etkisi ile her zaman tedbirli olmaya çalışır. Zihninde sürekli çalışan bir analiz mekanizması vardır. Herşeyi, insanları, olayları ve yaşamına giren herkesi sürekli analiz edip bilgi depolar. Tüm gelişmelere karşı kendisini sürekli hazırda tutmaya çalışır.

Bu durum aldığı etkilerle de orantılıdır. Alınan etkiler sert ve güçlü ise daha belirgin, zayıfsa (yükselen, Merkür, Ay, Pluto, Mars burcunun farklı olması gibi) daha düşük olur.

Yoğun etkiler bir süre sonra akrep kadını yorar ve kendisini meşgul edeceği uğraşları yoksa bir köşeye çekilip yalnız kalmak ister. Çünkü zihninde derlenip toparlanması gereken çok fazla ayrıntı olur.

Yaşamına giren her insan ayrı bir ayrıntıdır. Bu nedenle gerekmedikçe yaşamına çok fazla insanın dahil olmasına izin vermez.

Akrep Burcu Kadını Gururu, Sebep mi Sonuç mu?

Anlattıklarımdan yola çıkarak şu sonuçlara ulaşabiliriz

Akrep burcu gururu ve akrep kadını gururu, sebep değil sonuçtur
Aldığı güçlü etkiler her zaman güçlü görünmek istemesine neden olur
Şartlar, özellikler ve yaşananlar tecrübe ile birleştiğinde dışa yansıyan gurur olgusunun şiddetini belirler

Akrep Burcu Kadını Gururu ve Ödettiği Bedeller

Akrep burcu kadını hangi bedelleri ödetir?

Akrep burcu kadını o kadar yoğun bir iç mücadelesi yaşar ki bu mücadele, yaşamda kendisini sürekli kısıtlamasına neden olur. Gururlu olmasına neden olan özellikler aynı zamanda yaşamı rahat ve içinden geldiği gibi yaşamasına da engel olur.

Söyleyeceği her şeyi kontrolden geçirir, kendisine söylenen her sözü analiz eder, attığı adımları, kendisine yapılanlar, yaptıklarının sonuçları ve yaşamdaki tüm ayrıntıları sürekli analiz edip kontrol etmek rahat hareket etmesine en büyük engel haline gelir.

Yaşama ve insanlara karşı bu kadar katı tutum sergilemek daha az hata yapmasına neden olur ancak hayattan alacağı tatları da ne yazık ki en aza indirir. Bir an içinden “Serbest bırak kendini, tadını çıkar hayatın” demek ister ama sebep ve sonuçlarını analiz ettiğinde bundan vazgeçmek zorunda kalır.

Evet akrep burcu kadını gururlu bir kadındır ama bu kolay elde edilmiş bir sonuç değildir. Beraberinde iç dünyasında çok bedeller öder. Dışarıdan bakıldığında bir çok kadın “ne kadar da güçlü bir duruşu var” diye imrenir ama bu görüntünün iç dünyasında nelere malolduğu konusunda en ufak bir fikirleri dahi yoktur.

Akrep burcu kadını gururlu bir kadın mıdır?

Bazen Herşeyi Oluruna Bırakmak Gerekir

Akrep burcu insanlarının ve akrep burcu kadınının iç mekanizmaları o kadar katıdır ki istese de bunları aşmakta zorluk yaşayabilir. “Oluruna bırak ve rahatla” bırak her şey kendi dengesine gelsin.

Başkalarının ne kadar rahat olduğu ile ilgilenmek sana hiçbir şey kazandırmayacaktır. O’na o rahatlığı veren mekanizma sende yok, Sana bu gururu ve asaleti veren mekanizma da Onda yok. Bilmek erdemdir. Bil ki senin ona imrendiğin kadar o da sende olana imrenir. Bu sadece bir etkileşimdir.

Yıkılan Gurur Direkleri

Akrep burcu kadını gururu ve hata yapmama çabası..

Akrep burcu kadınını asıl zor durumda bırakan gururlu oluşu değildir. Sorunun temelinde sürekli güçlü görünmeye çalışması ve güçlü görünüşünü korumak için hata yapmamaya odaklı olması yatmaktadır. Kendisini o kadar sıkı bir kontrol altında tutar ki, hata yapıp güçlü görünüşünü bozmamak için yaşamını büyük oranda kısıtlar.

Gurur kibre dönüştüğünde bu önce çevresindekileri sonra da kendisini rahatsız etmeye başlar. Zaten hayatı yalnız yaşayan akrep burcu kadını bir de kibri ile etrafındakileri rahatsız etmeye başladığında önce kibri sonra da gururunu ayakta tutan direkler yıkılmaya başlar.

İşte akrep burcu insanlarının ve akrep kadınının en çok rahatladığı an o andır. Ne kadar aciz ve çaresiz olduğunu görmek, hayatta her şeyi kontrol edemeyeceğini öğrenmek, akrep kadınının gerçeklerle yüzleşmesine ve bir süre derin bir nefes almasına neden olur. Üzerinden ağır bir yük kalkar. Kendisini sıkı kontrol altında tutan enerjiler deşarj olur ve rahatlar.

Akrep Burcu Kadını Gururu, Kontrol ve Tekrar Eden Döngü

Akrep burcu kadını gururu ve tekrar eden gelişim döngüsü

Gurur direklerinin kırılması ve sonrasında ortaya çıkan rahatlama tabiki uzun sürmez. Bir süre sonra etkisi altında olduğu burç ve gezegenler tekrar dolum yapmaya başlar. Eski gururu tekrar yerine gelir. Kibre ulaşıp ulaşmaması daha önce direklerin kırıldığı evreden alacağı tecrübelere bağlıdır.

Yaşam, edindiğimiz tecrübelerden çıkardığımız sonuçları nasıl değerlendirdiğimize göre şekillenir.

Bu döngü akrep kadınının tüm yaşamı boyu devam eder. Elde ettiği tecrübeleri nasıl değerlendirdiği, bir sonraki döngünün nasıl sonuçlanacağını da belirler. Yılan, sürüngen, gri ve gece akrebinden sonra kartal akrebinin, yani olgun bir akrep kadının ortaya çıkması kolay olmaz. Bakış açısı her şeyi değiştirir, değişen her şey de akrep kadınının gelişimi ile sonuçlanır.

Gururlu duruşu akrep kadınına daha küçük yaşta kendisine yüklenen ve koruması gereken bir mekanizma gibidir. Kibir oluştuğunda yaptığı hatalarla yıkılır, pluto etkisi tekrar tekrar ayağa kalkma dürtüsü ile her şeye yeniden başlamasını sağlar.

Akrep kadınının gururu, bazen kendisini anlamayanların kalplerini kırmasına neden olur. Kırar, döker, incitir, acıtır ama gene de gururundan ödün vermez. Yıllar geçipte tecrübeleri arttıkça edindikleri ile sonu belli olan bir yaşamın gereksiz ayrıntılarından kurtulur. Sert görünüşünün altındaki derin duygusal yönünün açığa çıkmasına izin verir.

İzin veremeyenler, yaşadıklarından gerekli dersleri çıkaramayanlar ve geçirdikleri döngüleri iyi değerlendiremeyenler ise bu evreyi sürekli geciktirirler.

 

İlgili Konular

Akrep Burcu Kadını Özellikleri – Tüm Yönleriyle Akrep Kadını

Akrep Burcu Kadını Kişisel Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Gururu ve Yaşam Döngüsü

www.akreportal.com

“Akrep Burcu Kadını Gururu ve Yaşam Döngüsü” için bir yanıt

Daha iyi anlatılamaz. Aynen yazılanlar nedeniyle aşkın tadını çıkaramadım. Tamam asil, gururlu vs. ama aşkın resmiyeti nedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir