Kategoriler
Akrep Burcu Kadını

Akrep Kadını Duygusal mıdır? Ne Kadar Duygusaldır?

Akrep Kadını Duygusal mıdır? Ne Kadar Duygusaldır?

Akrep Kadını Duygusal mıdır? Ne Kadar Duygusaldır?

Akrep kadını duygusal mıdır? Su grubu burçları doğal olarak duygusaldırlar. Duygusallığın yoğunluğuna göre sıralayacak olursak ilk sırayı balık burcu, daha sonra yengeç burcu ve son olarak ta akrep burcu gelir. Aslında duygusal yoğunluk olarak aralarında çok fazla fark yoktur. Akrep burcunu farklı kılan duyguları üzerinde kurduğu baskı ve kontroldür. Oto kontrol mekanizması akrep burcunda balık ve yengeç burcuna göre daha gelişmiştir.

Akrep Kadını ve Duygusal Yoğunluğu

Akrep kadını ne kadar duygusaldır?

Akrep kadını, dışarıdan baktığınızda “tek bir duygu kırıntısı yok” diyebileceğiniz bir yapıya sahiptir. İç dünyasını dışarıya yansıtmaz. Çünkü gururlu yapısı her zaman güçlü görünmesini zorunlu kılar. Bu konuda iç sesi “Duygusal görünmen, zayıf görünmene neden olabilir” şeklinde fısıldar.

Duygusallığının açığa çıkmasına izin vermez. Hayatı nerede ve kiminle olursa olsun yalnız yaşayan bu kadın için yaşamı tek başına göğüslemek, duygusallığının açığa çıkmasına izin vermeyecek kadar iç kontrol sistemini sert bir şekilde kullanmasına neden olur.

Gerçekte ise iç dünyasında yani derinlerde yoğun bir duygusallık saklar. Bu yoğunluk hiçbir yapmacıklık taşımayan, samimi, dürüst ve doğal olan görüntüler karşısında bir anda açığa çıkar. Sokakta yaralı bir hayvan gördüğünde, yürümekte zorlanan çaresiz yaşlı bir insan gördüğünde, elinden tutmasını bekleyen masum bir çocukla karşılaştığında, hiçbir art niyet taşımayan ve içten gelen sevgi karşısında duygularını örten tüm duvarlar bir anda yıkılır.

Akrep kadını duygularını neden gizler

Duygularını Açığa Çıkaran Noktalar

Akrep burcu insanları için sihirli kelime “samimiyet” tir. Samimi, içten, dürüst ve yapmacıklık içermeyen durumlarda akrep burcu kadını duygularını örten örtüyü kaldıracaktır. Duygularını açığa çıkaran noktaları şu şekilde sıralayabiliriz,

  • Duygularını gösterdiğinde zayıflık olarak algılanmayacağına emin olduğu durumlar
  • Duygusallığının kendisine karşı kullanmayacağına inandığı insanlara karşı
  • Başkalarının görmediği anlarda
  • Yardımcı olabileceğine inandığı durumlarda
  • Kendisine karşı yönelmiş bir art niyet ve tehdit hissetmediğinde

Akrep Kadını Duygularını Gizler mi?

Akrep kadını duygularını neden gizler? Neden gizleme ihtiyacı duyar?

Akrep burcu kadını sürekli etrafını gözlemleyip analiz etmek zorunda olduğu için atacağı her adımın başkaları tarafından nasıl değerlendirilebileceğini göz önünde bulundurmak zorunda kalır (yeterince meşgul olduğu zamanlar hariç). Akrep kadını neden duygularını gizler? Bu iç kontrol mekanizması başkalarından çekindiği veya korktuğu için aktif değildir. İç yapısını korumak ve kendisine yönelebilecek tehditlere karşı “zayıf” görüntüsü vermemek içindir. Doğası “her an tetikte ol” üzerine kuruludur. Tıpkı en küçük tehdit karşısında saldırıya geçen akrep hayvanı gibidir.

Akrep kadını ağlar mı? Evet ağlar fakat ağladığını çok az insan görebilir. Karanlık sinema salonunda filmdeki duygusal derinliğin yaşandığı anlarda, çaresiz insanları gördüğünde, duygusal anlamda kendisini deşarj edemediği karanlık gecelerde ve kimsenin ağlamadığı ama madde ötesi etkilerin yoğun hissedildiği durumlarda ağlar. Ağlar fakat kimseler bilmez. Hayatının çoğu bölümünde olduğu gibi hayatını kimse bilmeden ve kimsenin bilmesine ihtiyaç duymadan yaşar.

  • Akrep kadını duygusal mıdır? Evet ama kimsenin bilmesine ve görmesine gerek yok
  • Akrep kadını duygusal mıdır? Evet ama duygusallığını yalnız yaşar
  • Akrep kadını duygusal mıdır? Evet kalın bir zırhın arkasında saklar.

 

Akrep Burcu Kadınını Yakından Tanımak İsterseniz

Akrep Burcu Kadını Özellikleri – Tüm Yönleriyle Akrep Kadını

Akrep Burcu Kadınını Benzersiz Kılan Özellikler

Akrep Burcu Kadını Kişisel Özellikleri

Akrep Kadını Duygusal mıdır? Ne Kadar Duygusaldır?

www.akreportal.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir