Kategoriler
Akrep Burcu Kadını

Akrep Kadını ve Yalnızlık – Akrep Kadını Neden Yalnızdır?

Akrep Kadını ve Yalnızlık - Akrep Kadını Neden Yalnızdır?

Akrep Kadını ve Yalnızlık – Akrep Kadını Neden Yalnızdır?

Akrep Kadını ve yalnızlık! Akrep kadını neden yalnızdır? Neden yalnız kalmak ister? 

Akrep kadını yalnız yaşayan ve belli zamanlarda yalnız kalması gereken kadınlardandır. “Yalnız yaşayan” tanımı yanlış anlaşılmasın, yalnızlığa mahkum, tüm hayatını yalnız yaşaması gereken anlamında değerlendirilmemelidir. “Yalnızlık” ikizler ve terazi burcu gibi hava grubu burçları için sıkıntı ve olmaması gereken bir kelimedir ama akrep burcu gibi su grubu burçları için “yalnızlık” pazılın parçalarından biridir.

Akrep Kadını ve Yaşamın Değerlendirilmesinde Yalnızlık

Günün yorgunluğunu nasıl atarsınız? Bir yerlere oturup kahvenizi yudumlayarak mı? Arkadaşlarınızla bir araya gelerek bir şeyler yaparak mı? Doğada gezinti yaparak mı? Eğer akrep burcu iseniz veya akrep burcu etkisine sahipseniz günün yorgunluğunu atmak için sahil kenarında veya bir parkta oturup derin bir nefes almaya veya evinizde kanepeye uzanıp gözlerinizi kapatmaya ne dersiniz?

Tüm günlerinizi benzer şekilde geçirmeyeceğiniz muhakkak ama dinlenmek akrep burcu kadını için içsel bir yolculuğa çıkmak gibidir. Hayatın akışından kendini çekip alarak bir kenara çekilmek ve olup biteni değerlendirmek, eksikleri gidermek, bitmemiş tartışmaları bitirmek, bundan sonra atılması gereken adımlara karar vermek, üzeri çizilmesi gerekenleri belirlemek ve yaşama yeniden hazırlanmak.. Tüm bunlar akrep kadınının kendisini pluto etkisi ile yaşama yeniden hazırlamanın bir yoludur. Bunu yapabilmesi için de yalnızlığa ihtiyacı vardır.

Hava grubu yaşamın içinde herşeyi yaşayarak öğrenir ama akrep burcu atacağı tüm adımları değerlendirerek atar, her gün yaşadığı günün değerlendirmesini yapar, analizlerini ve sonuçlarını yaşamın içinde değerlendirerek hareket eder.

Akrep Kadını Yalnızlık ve Kibir

Tüm bunları yapabilmesi içinde yalnız kalması gerekir. Sadece gerektiğinde ve gerektiği kadar. Fazlası akrep burcu kadınını sosyal alandan koparacaktır. İç yapısı uzun süreli yalnızlıkta kibrini güçlendirir. Yalnızlığın uzun sürmesi, Oluşacak etki tepki mekanizması ile yaptığı değerlendirmeler tüm yaşamının merkezine sadece kendisini oturtmasına neden olur. Yalnızlık kendisi için fazla sorun olmadığından kısır bir döngü içerisine girer ve yaşamdan kopar.

Yalnızlık olması gerekenden uzun sürerse kendisini her konuda haklı görmeye başlar. Çünkü kendisini gerçek yaşamla kıyas yapma imkanını kaybeder. Her konuyu sadece kendi açısından değerlendirmeye başladığı an aslında kolaya kaçıp kaybettiği andır.

Akrep kadını ve yalnızlık. Akrep kadını neden yalnız?

Doğum Etkileri ve Zoraki Yalnızlıklar Peki Ya Evlilik!

Doğum haritasında alınan etkilerle bazı insanlar ne kadar isteseler de bir türlü evlenemezler. Bu konuda çoğu insanın yanıldığı bir nokta var. İlk etki doğum haritasında ortaya çıkan “evliliği zorlaştırıcı etkiler” dir. Ancak sonrasında bu etkilere verilen tepkilerle ortaya çıkar.

 • Karşısına çıkanları beğenmez,
 • Kendisine uygun görmez,
 • Belirlediği kriterlere göre biri değildir,
 • Zor gelmiştir, kaçar
 • Özgürlük tatlı gelir istemez
 • Yapacağı çok şeyler vardır henüz kendisini hazır hissetmez.
 • Birinin kaşını birinin gözünü beğenmez
 • Maddi imkanlarını, konumunu, ailesini, arkadaşlarını beğenmez istemez.

Tümünü bir araya geldiğinde mantığa bürünür ve “ben istemedim, yalnızlığı seviyorum” der. Zamanın çok hızlı ilerlediğini görüp komplekse kapılmaya başladığında ise çevresinde aşması gereken şu algı oluşmuştur

 • “kimseyi beğenmiyor boşver”,
 • “falancalar da niyetlenmişti ama istemedi, seni de istemez”
 • “belli farklı şeyler var evlenmeyi istemiyor, isteyenlere bak”

Bu nokta yalnızlığa çaresizliğinde eklendi noktadır. Öfke buna eşlik eder. İnsanlardan daha da uzaklaşır. Yalnızlık sadece yaşamının bir parçası olması gerekirken artık zoraki katlanması gereken bir hal alır ve etrafına ördüğü duvarları başkaları gibi hareket etmeye çalışarak yıkmaya çalışır. İç çatışmalar yaşar.

Akrep Kadınında Yalnızlık Tercih mi Sonuç mu?

Akrep kadını ve akrep etkisi taşıyanlar için yalnızlık başlangıçta bir sorun değildir. Olması gerektiği kadar ve olması gereken bir olgudur. Evlenip aile kurduğunda da bu böyledir, öncesinde de böyle olacaktır.

Yaşamımızın belli noktalarında bizim dışımızda gerçekleşen olaylar ve bu olaylar karşısında alınan kararlar ve verdiğimiz tepkiler zamanla sebep sonuç ilişkisi halinde “yaşantımızın özeti” olarak karşımıza çıkar. Sonuçlar doğuştan aldığımız etkilerle vereceğimiz tepkileri belirler. Ama aldığımız kararlar sonuçlara doğrudan etki eder.

 • Sonuçları nasıl değerlendireceğimiz de bakış açımızla ilgilidir.
 • Yalnızlık bir amaca hizmet ederse verimlidir
 • Aldığımız kararların sonucu ise katlanmamızı gerektirir.

Uzat elini önüne kim gelirse, bırak paylaşsın içinde biriktirdiğin tüm acılarını…

 

Akrep Burcu Kadınını Yakından Tanımak İsterseniz

Akrep Burcu Kadını Özellikleri – Tüm Yönleriyle Akrep Kadını

Akrep Burcu Kadınını Benzersiz Kılan Özellikler

Akrep Burcu Kadını Kişisel Özellikleri

Akrep Kadını ve Yalnızlık – Akrep Kadını Neden Yalnızdır?

www.akreportal.com

“Akrep Kadını ve Yalnızlık – Akrep Kadını Neden Yalnızdır?” için bir yanıt

Bulacaksa bir erkek hayatı yalnız yaşayan bir akrep kadını bulmalı. Çünkü o hayata girdiğinde senden başkası da olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir